Dwaj mieszkańcy Białej Podlaskiej odpowiedzą przed sądem za uszkodzenie tablic informacyjnych. Straty oszacowano na ponad 4 tys. złotych. Jeden z nich będzie odpowiadał w warunkach multirecydywy.
Współpraca funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach zakończyła się rozbiciem mafii śmieciowej. Jak oszacowali śledczy, w toku swojej działalności przestępcy nielegalnie pozbyli się ok. 1200 ton niebezpiecznych odpadów.
W weekend w miejscowości Sławacinek Stary wpadł pijany kierowca volkswagena. Jechał on drogą krajową na samej feldze. W bagażniku znajdowało się koło zapasowe.
Wczoraj na drodze krajowej nr 2 doszło do zderzenia 5 aut. Znane są wstępne szczegóły tego zdarzenia. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznała 40-letnia kierująca osobową hondą. Prawdopodobną przyczyną zderzenia pojazdów było niezachowanie należytej ostrożności przez 35-latkę, która najechała na tył osobówki.
Wczoraj na jednej z posesji na terenie gminy Sławatycze doszło do tragicznego w skutkach wypadku, podczas podcinania drzewa. Upadający konar uderzył 75-latka. Pomimo podjętych czynności ratowniczych, na skutek poniesionych obrażeń, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.
Groźny wypadek w Sławacinku Nowym. Cztery osoby zostały ranne. W zdarzeniu uczestniczyło łącznie pięć pojazdów, w tym trzy dostawcze. Droga będzie kilka godzin nieprzejezdna.
We wtorek na ul. Warszawskiej w Białej Podlaskiej, 46-latek kierujący renaultem potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście 14-letnią pieszą. Mężczyzna tłumaczył, że nie zauważył dziewczyny, gdyż oślepiło go słońce. Nastolatka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.
Na skutek wyładowania atmosferycznego zapaliła się biogazownia. Ogień objął jeden ze zbiorników. Strażakom udało się szybko opanować sytuację.
Jeden wpadł w ręce policjantów w Białej Podlaskiej, drugi zaś w Łukowie. Obaj mieli przy sobie narkotyki w postaci mefedronu i haszyszu. Jeden z mężczyzn był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
35-letni mieszkaniec powiatu bialskiego odpowie za krótkotrwałe użycie auta. Mężczyzna pomagał w naprawie samochodu, a po zakończeniu prac postanowił wrócić do miejsca, gdzie było zaparkowane i „przejechać się”. W trakcie przejażdżki uszkodził pojazd, następnie go porzucił.
Po kilkunastu latach 40-latek odpowie za włamanie, a wszystko przez pozostawione na miejscu przestępstwa odciski palców. Mężczyzna w połowie 2007 roku włamał się do automatu do gier, kradnąc znajdującą się tam gotówkę. Na miejscu pozostawił ślady, które trafiły do policyjnego systemu i po latach pozwoliły na jego identyfikację.
Szereg atrakcji czekało na uczestników tradycyjnego święta plonów powiatu bialskiego, jakie odbyło się dziś w Drelowie. Najwięcej publiczności ściągnęły występy sceniczne.
Niemal 10 tys. zł. straciła 39-letnia mieszkanka powiatu bialskiego. Kobieta uwierzyła telefonicznej rozmówczyni, która twierdziła, że niezbędna jest weryfikacja konta założonego na portalu aukcyjnym i zainstalowanie nowej funkcjonalności w aplikacji bankowej. Finalnie pokrzywdzona podała 4 kody BLIK, a z jej konta zniknęły zgromadzone środki.
We wtorek dwójka kierowców zatrzymanych na terenie powiatu bialskiego, z powodu przekroczenia prędkości, została ukarana wysokimi mandatami. 27-latka otrzymała mandat na 2,5 tys. złotych, zaś 57-latek na 2 tys. złotych.
W środę przed południem na drodze krajowej nr 2 doszło do zderzenia pojazdu osobowego z ciężarówką. W rejonie wypadku wprowadzono ruch wahadłowy. Jedna osoba została poszkodowana.