Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Brawa dla świadków! To dzięki nim zostali zatrzymani pijani kierujący

Dzięki reakcji świadków wczoraj na terenie powiatu bialskiego zostali zatrzymani dwaj kierujący w stanie nietrzeźwości. Jeden miał ponad 3 promile i spowodował kolizję, z kolei drugi miał ponad 3,5 promila i nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu.

Do pierwszego ze zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 16.00. Dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy, który jechał całą szerokością jezdni.

– Siedzący za kółkiem 40-latek nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu. Z relacji zgłaszającej wynikało, że była przekonana, iż mężczyzna ją przepuści, ponieważ wyraźnie zwolnił. Gdy weszła na przejście razem ze swoimi córkami zorientowała się, że kierowca peugeota nie hamuje. Kobieta wówczas odskoczyła, a kierowca pojechał dalej nie ustępując jej pierwszeństwa. Wówczas zadzwoniła na numer alarmowy, natomiast świadkowie z dwóch innych aut zatrzymali peugeota. Gdy na miejsce dotarli policjanci ustalili, że za kierownicą samochodu siedział 40-latek. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 3,5 promila alkoholu – relacjonuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Drugie zdarzenie miało miejsce po godzinie 20.30 w miejscowości Horbów-Kolonia. Mundurowi otrzymali zgłoszenie o ujęciu przez świadków nietrzeźwego kierującego fordem.

– Policjanci, którzy dotarli na miejsce ustalili, że kierujący fordem 49-latek wykonując nieprawidłowo manewr omijana doprowadził do kolizji z dwiema ciężarówkami. Badanie wykonane przez mundurowych wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu – informuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

O dalszym losie obu kierujących wkrótce zadecyduje sąd. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoką karą finansową nawet do 60 tysięcy złotych.

2 komentarze

  1. Tylko obligatoryjna odsiadka może powstrzymać ochlapusa. Zakazy olewa, na grzywnach cierpi jego rodzina

  2. Utylizować te wsiórskie parchy

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo