Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Piszczacu (wideo, zdjęcia)

Wczoraj w Piszczacu odbyło się uroczyste otwarcie nowe posterunku. Symboliczny klucz przekazał kierownikowi posterunku Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie młodszy inspektor Olgierd Oleksiak.

Zbiórka zorganizowana z okazji otwarcia nowego Posterunku Policji w Piszczacu odbyła się w czwartek o godzinie 12.00. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie młodszemu inspektorowi Olgierdowi Oleksiakowi przez dowódcę uroczystości. Przybyłych gości powitał Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej inspektor Wojciech Czapla.

Uroczyste otwarcie nowego posterunku

– Symbolem otwarcia nowej jednostki było przekazanie okolicznościowego klucza. Wręczył go kierownikowi posterunku mł. asp. Hubertowi Gawrylukowi Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie młodszy inspektor Olgierd Oleksiak oraz Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej inspektor Wojciech Czapla. Policjanci z Posterunku w Piszczacu otrzymali również nowy radiowóz zakupiony z Programu Modernizacji Służb Mundurowych przez Komendę Główną Policji. Pojazd jest w pełni przygotowany na potrzeby codziennej policyjnej służby. Kluczyki do radiowozu wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie Pan Włodzimierz Pietroń. Oddany do użytku nowy posterunek oraz radiowóz został poświęcony przez kapelanów Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz ks. Kanonika Michała Oleszczuka Proboszcza Parafii Piszczac – relacjonuje komisarz Anna Kamola z Komendy wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Pamiątkowe ryngrafy

Kolejną częścią uroczystości było wręczenie pamiątkowych ryngrafów wyróżnionym gościom za ich inicjatywę i działania związane z powstaniem Posterunku Policji w Piszczacu. Otrzymał je Pan Kamil Kożuchowski Wójt Gminy Piszczac oraz Pan Marcin Gołębiewski Prezes firmy „Unihouse Spółka Akcyjna”.

Podziękowania władz, wspólne oglądanie posterunku i wpisy do księgi pamiątkowej

Na uroczystości nie zabrakło zaproszonych gości, wśród nich przedstawicieli lokalnych władz. Mariusz Filipiuk starosta bialski w swoim przemówieniu wyraził przekonanie, że uruchomienie nowej policyjnej jednostki przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa nie tylko mieszkańców gminy Piszczac, ale również powiatu bialskiego. Podziękował też za bardzo dobrą współpracę policjantów z lokalnym Samorządem, a funkcjonariuszom pracującym w nowej jednostce, życzył spokojnej służby.

Kamil Kożuchowski wójt Gminy Piszczac podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowej siedziby, a funkcjonariuszom rozpoczynającym służbę w nowym posterunku, życzył, by ich praca była przyjemnością i cechowała się współpracą z lokalną społecznością.

– Oddawany do użytku posterunek Policji świadczy o tym, że nasza współpraca z Samorządem jest na wysokim poziomie – powiedział podczas uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie młodszy inspektor Olgierd Oleksiak.

Komendant przekazał, że dzięki działalności posterunku, pracujący tam policjanci będą bliżej mieszkańców, a obecność stróży prawa zwiększy ich poczucie bezpieczeństwa. Po oficjalnej części zaproszeni goście mogli od środka zobaczyć nową siedzibę mundurowych i wpisać się do księgi pamiątkowej.

Posterunek powstał w niespełna miesiąc

Budowę posterunku wykonano w systemie modułowym. Roboty budowlane polegały na montażu przygotowanych modułów 3D, dzięki czemu zastosowanej technologii uzyskano znacznie krótszy czas realizacji inwestycji. Roboty budowlane wykonała firma „Unihouse Spółka Akcyjna”. Termin realizacji budowy wynosił 330 dni, a łączna wartość inwestycji wraz z wyposażeniem to 4 mln złotych.

Nowy obiekt wybudowany został na działce o pow. całkowitej ponad 13 arów. Nowo wybudowany posterunek mieszczący się przy ul. Włodawskiej 12A, to budynek administracyjno-biurowy o powierzchni około 150 m2. Znajdują się w nim pomieszczenia administracyjne z wydzieloną strefą dla interesantów, pomieszczenia socjalne, magazynowe i techniczne. Powstał także budynek garażowo-magazynowy z powierzchnią zabudowy ponad 50 m2.

Źródłem finansowania były środki z Programu Modernizacji Policji oraz Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Policji – darowizna z Gminy Piszczac. W posterunku służbę będzie pełnić 8 funkcjonariuszy.

 

12 komentarzy

 1. Za 4 mln można kupić parę willi, a tu tylko psia buda.

  • Kierownik Jacek

   Mojej nawet jednej z działką byś za to nie kupił.
   Jak obstawiacie, ile czasu dajecie temu posterunkowi, zanim go rudasek znowu zlikwiduje w ramach oszczędności?
   Jeszcze nie weszli do ministerstwa, jesze nie sprawdzili ksiąg, ale już wiedzą, że pieniędzy zabraknie. Ciekawe.

 2. Ahhh tam łapówy na wiochach będom latały ja nie mogę, nawet pewnie opał wezmą :/

 3. Czy był symboliczny wystrzał z granatnika oraz spałowanie przypadkowej osoby obok komisariatu? Lepiej by się pracowało w nowej willi.

 4. Nie ma czym się cieszyć rudy zaraz zamknie

 5. Rudy szwab zlikwiduje jednostki wojskowe posterunki policji tak jak wcześniej zabierze dzieciom i emerytom da ubekom którzy strzelali do ludzi .

 6. Dorodzy Ludzie i wy – (WonPO, VW, Kierownik Jacek) – trochę myślenia by się przydało ? złośliwi mówią -” aby myśleć to trzeba mieć czym” –
  Bezpieczeństwo – tworzą ludzie nie budynki – posterunki. I zastanówcie się na tym – ile policjantów liczy taki posterunek, ilu będzie w nim pracować, czy będzie czynny całą dobę 7 dniu w tygodniu ?
  A jak do tego dodać koszty jego utrzymania (prąd, gaz, wodę, kanalizację i inne konieczne opłaty) – to co wychodzi ?
  Niestety Policja ma także ograniczony budżet w którym musi się zmieścić.
  Podsumowując – TAKIE POSTERUNKI – to TYLKO chwyt PROPAGANDOWY – NIC POZA TYM !

 7. rudy pomiot będzie miał co robić zamykając

 8. Milicjant z fot. 2 nie zmieści się do radiowozu z fot.1, no chyba że go ktoś dopchnie ale wtedy sam nie wysiądzie.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo