Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Al. Solidarności w Lublinie jechał 220 km/h. Kierowca mercedesa dostał 2500 zł mandatu

Policjanci z lubelskiej grupy „Speed” zatrzymali pirata drogowego, który jechał mercedesem 220 km/h na al. Solidarności. Mężczyzna spotkanie z policjantami zakończył mandatem w wysokości 2500 zł oraz 10 punktami karnymi.

44 komentarze

 1. Jakoś nie pojmuję logiki tych nowych przepisów: wyprzedzenie rowerzysty na podwójnej ciągłej 1500, a nawet 3000 gdy to się zrobi przed pasami, zagrożenie spowodowania wypadku praktycznie zerowe, tutaj przekroczenie prędkości w mieście o 150 km/h ryzyko spowodowania wypadku śmiertelnego bardzo wysokie, kara za wykroczenie jest śmiesznie niska.

  • Prawo ma być też proste. Przekroczenie prędkości to wykroczenia. Jeżeli miało ono miejsce, to mandat się należy. Natomiast za 220km/h w mieście, wielce prawdopodobne, że na mandacie za 1500PLN by się nie skończyło. Policjanci za pewne, skierowaliby sprawę do sądu. A tam, grzywna już do 30klocków. I to mi się wydaje bardziej uczciwa nagroda dla kogoś, kto pomylił drogę publiczną z torem wyścigowym.
   Ubezpieczycie OC, też powinien się dowiedzieć, że pojazd jest używany jako pojazd startujący w wyścigach. W nielegalnych wyścigach po drogach publicznych.

  • Struś pędziwiatr

   Też to zauważyłem

 2. A prawo jazdy mu nie zabrali?

 3. Państwo się wzbogaci

 4. Droga redakcjo , no właśnie co zadanego wcześniej pytania . Co z PJ ów pirata drogowego ? Czy może redakcja dopytać policję o szczegóły czy zostało zatrzymane , czy to ” była św. krowa ” za kierownicą mercedesa . Nie widząc takiej wzmianki , część piratów drogowych myśli że jednak da się ” załatwić ” by nie utracić PJ .

 5. biegły sądowy

  No i teraz pomyślcie, jedziecie sobie na ograniczeniu do 70 km/h i jedziecie dołem od strony Ducha w stronę Zamku i chcecie zmienić pas na bardziej lewy, zaraz za wyjazdem z lidla. Patrzycie , nic nie widać, manewr jakich wiele codziennie, zmieniacie pas i nagle jep. Przywala Was gość w takim mesiu bo on jedzie 3 razy szybciej w terenie zabudowanym (sic!) niż ustawodawca przewidział. I czyja wina? Oczywiście Wasza bo zmienialiście pas, a to że mogło być ciężko go wyłapać (wystarczy że był schowany za jakimś samochodem i musiał przeskoczyć na drugi pas żeby w niego nie wyładować i pojawił się „znikąd”). To do tych co tak piszą zawsze przy motocyklach szczególnie, że „nawet jak 300 leciał to masz go zauważyć”.

  • Niektórym żadna prędkość nie przeszkadza, aby powiedzieć, że nie zauważył…

  • Dużo przepisów RD jest ” dyktowano ” poprzez lobbing policji , ny w razie takiego ” W” jak opisujesz , policja , a nawet sądy , nie gmatwali się po uszy w papierach i nie ciągnęli sprawy w nieskończoność , tylko szybko wskazać kozła ofiarnego i zakończyć postępowanie .

  • Mądrzy tak nie piszą a głupich jest więcej i oni jak muchy mają rację.

 6. W przepisach RD nie ma logiki, jasności, spójności. Można dlatego łupić kasę!

  • I bardzo dobrze. Niech łupią na takich co nie umieją rozumieć PRD. Jak masz niejasność to jedź wolniej dla bezpieczeństwa.

 7. Dzisiaj 220kmh to pierdnięcie. I tak powinno się jeździć na ekspresówkach.

  • 1. To nie była ekspresówka.
   2. W całym świecie, ograniczenia na autostradach wynoszą 115-130km/h. 140 w Polsce to taki sam wyjątek, który powinien zniknąć jak dawne 60km/h w nocy.

   • To słabo znasz geografię oraz przepisy. Choć zauważyłem, że jesteś i geografem, epidemiologiem, dziennikarzem śledczym i Bóg wie kim jeszcze 😀

 8. Do biegły sądowy

  Takie moje przemyślenia zasłyszane w korytarzu.Teoretycznie może się tak zdarzyć jak nakreśliłeś, ale tam gdzie piszesz wyłapały go albo fotoradar albo ciek wodny przy takiej prędkości .Aleja Solidarności ciągnie się aż do granic miasta w kierunku węzła Sławinek tam gdzie kiedyś niemal codziennie stała drogówka,do czasu kiedy wpadł na tym odcinku wysoce postawiony funkcjonariusz jedynie słusznej partii, który nie znał definicji skrzyżowania ,które to kasowało podwyższenie prędkości do 70km/h. Od tamtej pory jest zakaz pomiaru jedynie video czasami się tam pojawia.

 9. Od paru dni są nowe znaki na solidarności. Ograniczenie do 60km/h, a potem teren zabudowany i 40 przed rondem KUL. Przy takiej prędkości mogli dać więcej $.
  Ale i tak trzeba uważać, bezpiecznie 9-10km/h jechać więcej niż pokazuje ograniczenie,

 10. Mercedesem poruszał się pewnie bardzo ważny ktoś ze mu lejcy na 3 miechy nie zabrano!!!! Prędkość dozwoloną razy 3 więc na 3 miesiące to mało co najmniej na 9 miesiecy powinni zabrac

  • Zdecydowanie , bo przekroczenie o 50 to duzo, natomiast to 150 już totalna ignorancja przepisów a przede wszystkim zdrowia i zycia INNYCH. Kara powinna być mnozona razy 3 bo jesli przekroczenie o 50 to 2500 to przekroczenie o 150 powinno kosztować min 7500 zł.