Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Al. Solidarności w Lublinie jechał 220 km/h. Kierowca mercedesa dostał 2500 zł mandatu

Policjanci z lubelskiej grupy „Speed” zatrzymali pirata drogowego, który jechał mercedesem 220 km/h na al. Solidarności. Mężczyzna spotkanie z policjantami zakończył mandatem w wysokości 2500 zł oraz 10 punktami karnymi.

44 komentarze

 1. W zabudowanym przekroczysz prędkość o 50 km/h i dostajesz 2500 zł mandatu, 10 pkt i prawko zatrzymane. Przekraczasz prędkość o 150 km/h i także dostajesz 2500 zł mandatu, 10 pkt a prawko w kieszeni. Opłaca się zap…dalać! Moim zdaniem milicjanci nie dopełnili obowiązków.

  • Bo w tym miejscu nie ma jeszcze terenu zabudowanego – dlatego lejce ma dalej w kieszeni.

  • A co mają „milicjanci” do przepisów ustawodawcy ? Oni mają się stosować do stworzonych przepisów przez Pana ZIobre ,a przepis mówi wyraźnie ,że w zabudowanym czyli na 50 zabieramy a po za nie zabieramy chyba ,że sąd określi stworzenie zagrożenia w ruchu lądowym ,ale to też nie policjant. Widzę że wiele osób nadal wierzy że policjant stanowi prawo 😀 . Po 8 klasach podstawówki powinno się ogarniać 3 podział władzy

   • Funkcjonariusze zawsze mogą posłużyć się przepisem o spowodowaniu zagrożenia w ruchu drogowym na drodze publicznej i mogą wystąpić o zakaz prowadzenia pojazdów (art. 86 Kodeksu wykroczeń).

  • czyli jaka prawda?

   Tak koniecznie chciałbyś zabłysnąć publicznie a robisz z siebie głąba.
   Bo niby na jakiej podstawie uważasz, że przekroczenie prędkości o 50 km/h oznacza mandat w wysokości 2500zł???
   Nie znasz przepisów to zamilcz.
   W innej sytuacji polecałbym zapoznanie się z przepisami… ale skoro nawet prostego artykułu nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem…

 2. A milicja ile tak jechała zanim go zatrzymali, tylko wymagane 100 metrów ??

 3. A czy panowie policjanci nie mają możliwości w takich przypadkach skierowanie sprawy do sądu celem zabrania prawa jazdy? Bo to jakaś kpina.

  • Dokładnie tak. Zatrzymanie prawa jazdy i skierowanie sprawy do sądu. To mogli i POWINNI ZROBIĆ. Dlaczego nie zrobili???

 4. Przy karaniu mandatem rowerzystów kwotą 2500 z pozycji siedzącego w aucie policjanta, kara w tej samej wysokości bezczelnego pirata drogowego który naraża zycie wielu kierowców i również mierzących jego prędkość policjantów z grupy speed to wygląda ZENUJĄCO. Mam nadzieję że to nie jedyna kara którą ten TYPEK otrzymał a jeśli redakcja się dowie to prosimy o info.

 5. ale czub ten woźnica

 6. Nadal są równi i równiejsi a sprawiedliwość to wymysł rządzących.

 7. To niesprawiedliwość jest wymysłem rządzących. Sprawiedliwość to święte słowo, którym jedna partia wyciera sobie gębę i cynicznie wykorzystuje w nazwie swojej partii. Pomijam inne grzechy, ale za samo to draństwo NIGDY nie dostaną mojego głosu.

 8. A komu te 220 przeszkadzalo !!! Zazdroscicie ,że wasze trupy nie wyciągną tyle.Widac drogę z Warszawy i tam spokojnie mozna jechać i 240 ale dla wieśniaków tu piszących to szok ! Co?

 9. Ja w ogóle bym nie przyjął mandatu jaka jest jakość tego nagrania ja by jechali wozem drabiniastym po kocich łbach

 10. Przede wszystkim 220km/h jechali policjanci nieoznakowanym radiowozem. Ile jechał kierowca Mercedesa? To może tylko ustalić biegły z nagrania.

  • Dane ze zdjęcia cię przerosły, że aż potrzebujesz biegłego do ich przeczytania? Jest tam i prędkość pościgu, i prędkość ściganego. Ogarnij się …i następnie ogarnij zdjęcie.

   • A no właśnie, skoro pomiar dotyczy prędkości wg. danych radiowozu sczytywanych z czujnika abs to skąd inna prędkość samochodu mierzonego? Komputer przeliczył? Wg jakiego algorytmu? I dlaczego zawsze radiowóz jedzie kilka km/h wolniej? Przy takich drakońskich karach pomiar powinien być rzetelny, dlatego speedy i inne łapacze powinny mierzyć tylko prawdziwymi fotoradarami a nie jakimiś po państwowo-partyjnej znajomości dopuszczonymi miernikami.

Z kraju