Akcja lubelskiego CBŚP. 10 osób zatrzymanych i zlikwidowana paczkowalnia papierosów (wideo, zdjęcia)

Policjanci CBŚP z Zarządu w Lublinie wspólnie z Lubelskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie w ramach prowadzonego śledztwa zatrzymali kolejne osoby należące do zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się produkcją i dystrybucją nielegalnych papierosów.

Na początku października policjanci zatrzymali 10 osób w wieku od 24 do 49 lat. Do zatrzymań doszło na terenie województwa mazowieckiego.

Na jednej z posesji policjanci odkryli paczkowalnię papierosów wraz z ogromną ilością surowców potrzebnych do końcowego przygotowania produktu. Policjanci zatrzymali tam 4 osoby, w trakcie pakowania nielegalnych papierosów. Funkcjonariusze odkryli prawie 460 tys. papierosów, których część była już zapakowana i gotowa do wprowadzenia na rynek pod szyldem znanych zagranicznych marek tytoniowych.

Odkryto także specjalistyczne maszyny do pakowania papierosów w opakowania konsumenckie i kilkanaście tysięcy pustych paczek z oznaczeniami różnych koncernów tytoniowych. Pozostałe 6 osób zatrzymano w miejscach ich zamieszkania, gdzie dodatkowo odkryto i zabezpieczono około 210 tysięcy papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy.

 

 

Zatrzymani trafili do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie, gdzie przedstawiono im łącznie 24 zarzuty dotyczące m.in. przestępstw karnoskarbowych, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jedna osoba usłyszała zarzut kierowania tą grupą.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 9 podejrzanych.

Łącznie w całej sprawie występuje już 18 podejrzanych, którym przedstawiono 40 zarzutów. W toku śledztwa 15 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Policjanci CBŚP łącznie do sprawy przejęli prawie 4 mln nielegalnych papierosów oraz blisko 14 ton krajanki tytoniowej. Zabezpieczyli także mienie warte około 4,9 mln zł. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że działalność grupy mogła narazić Skarb Państwa na uszczuplenia w wysokości ponad 44 mln zł.

(fot. wideo CBŚP)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Na Ruskiej i pod Novą od kilkunastu lat te same osoby 365 dni w roku sprzedają fajki z przemytu za wiedzą policji i służb celno-skarbowych które nie potrafią sobie poradzić z tym procederem. Niestety PiSowskie państwo i podległe im słuzby są w tym temacie nieudolne, żałosne i głupie bo nawet jak stoją tam służby to kilka metrów dalej można kupić każda ilośc fajek bez problemu

  • Pozwalają im na to by nie kradli .
   A może jeszcze co niektórzy współpracują z wywiadowcami .
   Kiedyś byłem świadkiem takiego zajścia jak podjechał policjant po cywilnemu i ” ogłosił ” : ” potrzebuję 3 chętnych na konfrontację …” . Momentalnie ochotnicy się znależli .

  • Trzeba mieć jaja i mózg żeby ten proceder zlikwidować. Policja, służby celne, skarbowe itp. służby przerasta a handlarze sa sprytniejsi, lepiej zorganizowani i mądrzejsi niż ludzie bez „jaj” co udają że walczą z tym procederem

 2. Problem w tym, że fajkarze spod Novej doskonale wiedzą, ile mogą mieć przy sobie towaru, żeby sobie nie zaszkodzić. Za kilka wagonów fajek zapłacą co najwyżej śmieszną grzywnę.

 3. Na Czubach na Skarpie też handlują i policja mija ich łukiem udają że nic nie widzą

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja