Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

7-latek na rowerze wjechał przed pojazd dostawczy. Dziecko trafiło do szpitala (zdjęcia)

W miniony piątek w Kąkolewnicy doszło do wypadku z udziałem dziecka jadącego rowerem. 7-latek z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu na ul. Klinowej w Kąkolewnicy w powiecie radzyńskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu dostawczego z dzieckiem poruszającym się na rowerze.

Ze wstępnych ustaleń policjantów obsługujących zdarzenie wynika, że chłopiec jadący z mamą swoim rowerem chciał zawrócić na drodze, wskutek czego niespodziewanie wjechał przed samochód dostawczy marki Volkswagen jadący w tym samym kierunku. Kierujący już w tym czasie wykonywał manewr wyprzedzania rowerzystów.

7-latek doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Kierujący pojazdem 43-letni mieszkaniec gminy Wohyń był trzeźwy. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

7-latek na rowerze wjechał przed pojazd dostawczy. Dziecko trafiło do szpitala (zdjęcia)

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

13 komentarzy

 1. musiał max 50 jechać, skoro się zatrzymał na środku pola.

 2. a zachowal 1m od wyprzedzanych ?

  • „erty” a przeczytałeś chociaż wstępne ustalenia Policji?
   I dwa metry nie pomogą gdy będąc wyprzedzanym zaczniesz zawracać.

 3. I w tym nieszczęściu mamusia jeszcze zapłaci mandat za jazdę niezgodnie z przepisami.
  Z tym dzieckiem powinna się poruszać lewą stroną jezdni.
  Nie byłoby wyprzedzania i nie byłoby wypadku.

  • Jaki mandat? Sąd rodzinny. Dzieci na rowerach są traktowane jako piesi tylko w określonych sytuacjach. Jazda w towarzystwie rodzica na rowerze jezdnią pod prąd nie jest jedną z nich.

   • „Jazda w towarzystwie rodzica na rowerze jezdnią pod prąd nie jest jedną z nich.” – mylisz się. oczywiście, że nią jest. zarówno dziecko do lat 10, jak i jego opiekun, powinni na rowerach poruszać się lewą stroną jezdni, jak piesi.

   • Jurny Stefan – zamiast się ośmieszać zapoznaj się z przepisami.
    Jeśli coś z nich zrozumiesz to wtedy postaraj się sensownie napisać.

    • No i specjalisty pożarły sie o pirszyństwo do śmierci

     • franio ich rozsądzi.Ale dopiero jutro gdy zacznie pracę w redakcji.

      • To, że ktoś narusza jakiś przepis, np. idzie złą stroną jezdni – nie czyni jeszcze go winnego, gdyby do potrącenia doszło.
       To tak samo jak jazda z przepaloną żarówką. Wiadomym jest, że niesprawnym pojazdem (bez wymaganego oświetlenia) nie można się poruszać. Ale czy w przypadku kolizji – winnym zawsze będzie ten bez świateł?
       W tym przypadku winnym zdarzenia będzie opiekunka dziecka.

     • A co to głąbie ma wspólnego z pierwszeństwem?
      Nie potrafisz zrozumieć ani w czytaniu ani w pisaniu.
      Kolejny głąb godny Jurnego Stefana.
      Pewnie rodzina 🙂

      • Dla niego przeczytanie ze zrozumieniem ustawy, której się podlega jako uczestnik ruchu, jest wiedzą specjalistyczną. I takie tłumoki dostają prawo jazdy, a później wyjeżdżają na drogi. Patrząc co się wyczynia na ulicach, takich tłumoków jest większość.

 4. hehe Radzyński Sąd daje śmieszne katy nie pierszy raz przejechał gosci samochodem nawalony uciek do domu i 6 miesiecy po 30 godzin odrobek w gminie kpina

Z kraju

Polityka i społeczeństwo