2-miesięczny syn policjanta potrzebuje pomocy. Bez kosztownej operacji nigdy nie stanie na własnych nogach (zdjęcia)

Syn policjanta, urodził się z wadą rozwojową kończyn dolnych, która zdarza się raz na ćwierć miliona urodzeń. Jedyną szansą dla chłopca na to, że w przyszłości stanie o własnych siłach, jest kosztowana operacja, która przerasta możliwości finansowe rodziny.

51 komentarzy

 1. No, ludzie. Do dzieła! Chorych i potrzebujących dzieciaczków jest mnóstwo, ale więcej jest nas – zdrowych i serdecznych ludzi. Ludzi nie pozbawionych empatii i współczucia, którzy małym kosztem możemy pomóc i sprawić, by ten świat był odrobinę piękniejszy, bo bycie człowiekiem to zobowiązanie do wzajemnej pomocy. Pomagajmy, by zachować nadzieję na lepsze jutro dla nas i innych!

  A dla małego chłopca – powodzenia i zdrowia!

 2. Myślę, że gdyby (podobnież) dobry Bóg chciał, żeby to dziecko chodziło to urodziłby się zdrowy.
  Opierając się na tym uważam, że jest występowanie przeciwko woli bożej.
  Ta zupełnie po katolicku.

  • Chrzanić takiego boga, który skazuje niewinnych ludzi na cierpienie bez żadnego wyjaśnienia, dlaczego ktoś ma przeżywać męki, niewynikające bezpośrednio z ludzkich błędów i zachowań. Kto tu ponosi winę? Natura (przypadek), albo bóg. Jeżeli bóg, tzn. że nie jest miłosierny i dobry (co podobno wynika z jego teistycznej definicji), a zatem albo bóg jest obojętny na ludzki los, albo rządzi nami natura, przypadek…

   • Kto cię tak okłamał że Bóg jest dobry ?

    • Rudy… tak tołkują w puste łepetyny „owieczek” od przedszkola, parafialne barany dla zmyły nazywane „dobrodziejami”, „duszpasterzami”, „sługami bożymi”… a tymczasem jak choć trochę zagłębić sie w temat, wychodzi, że to sadomasochista, któremu miłe jest cierpienie jego wyznawców.

    • Chyba nie zrozumiałeś o co chodzi autorowi komentarza,na którego temat,raczyłeś się wypowiedzieć? Mam przynajmniej taką nadzieję.

  • Tu gościu, proponuję się na łeb leczyć, egoista, ciekawe czy swojemu dziecku byś ratunku nie szukał, brak słów na takich SK..

 3. naukowiec spawacz

  tak delikatnie zasugeruję że lepszy by był oddźwięk jak by nie wspominano że ojciec to mi.. policjant..!!!
  Tak poważnie to że „policjant” „strażak” „ksiądz” itp to ważniejszy…?
  Czy o co chodzi…?

  • Chory jesteś na umyśle jak tak twierdzisz. Wśród policjantów też są ludzie a dzieci jak potrzebują pomocy to się pomaga a nie pisze durnoty. Spawacz naukowiec a wiesz co to jest drut…spawalniczy ?

   • Jasio Paweł Trzeci (a może nawet ostatni)

    I czego sie pultasz „Zły”, czepiając sie nicka… panie w przedszkolu nie mówiła, że kombinowanie z nazwiskami, pseudonimami, nazwami, jest nieładne ?
    A co do policjantów… niepotrzebnie w artykule wspomniano, że chodzi o dziecko policjanta… policja w polskim społeczeństwie ostatnio jakby sporo straciła na szacunku stając po stronie pewnego malutkiego człowieczka.
    Przepraszam, ale muszę se ulżyć: piiiip… piiip… piiiip… piiiip…

   • zbrojdniarz betoniarz

    a wiesz co to jest sarkazm…?
    to takie coś co przemawia tylko do inteligentnych…
    Pozostała część wypowiedzi to pytania!!!

  • to samo miałem napisać. już któryś artykuł, że rodzina „policjanta” czy „strażaka” potrzebuje pomocy. jakoś nikt nigdy nie napisał przy zbiórce na chore dziecko, że ojciec magazynier albo matka księgowa. NIGDY!
   więc jasno wynika, że służby ważniejsze i pomoc dla nich trzeba szczególnie podkreślić.

   • Bzdura jeszcze raz bzdura, aż żal czyta takie bzdury.

    • prawda w oczy kole. dziwne, że w ogóle opublikowaliście komentarz, zamiast zamieść pod dywan jak zwykle to co niewygodne.
     chętnie poczytam o zbiórkach na kogoś spoza służb. podeślijcie linki w komentarzu poniżej… bo ja w ciągu 5 minut znalazłem kilka stron wcześniej potrzebującego strażaka. innych zawodów nie widziałem wymienionych. czekam!

     • Szczerze, to nie wzruszają nas takie wywody, jedynie dziwimy się ile jadu w ludziach jest, którzy piszą takie komentarze. Wystarczy chwila, aby sprawdzić na stronie treści i obalić tak bzdurną teorię.

      • zbrojdniarz betoniarz

       „jadu” ..?
       chyba wam się pomyliło z spostrzegawczością i dociekliwością.. czyli objawem logicznego myslenia… i taki jest wydźwięk komentarzy n. spawacza i kropki
       ale każdy mierzy swoją miarą
       i jeśli „nie ruszają was takie wywody” to po co te głupawe odpowiedzi…?

      • szczerze? jeszcze nigdy nie widziałem w żadnym z waszych komentarzy konkretnego argumentu. tylko odszczekiwanie się.

  • W zupełności się z tobą zgadzam. Każda choroba jest dla rodzica tragedią, ale czy fakt, że ojciec dziecka jest policjantem czyni to dziecko ważniejszym od innych? Przyznam szczerze, że większe współczucie wzbudziłaby we mnie informacja, że jego ojciec pracuje np. w MPO.

 4. a gdzie jest państrwo polskie kur… jego mać!

  • Chłop małorolny, co nie znaczy, że głupi...

   A powiedz na tu „llllllllimiii”, jaki interes ma Państwo w tym, żeby utrzymywać przy życiu coraz większą ilość niedoróbek, które jak już jako tako coś mogą powiedzieć, to wyseplenić do TVN’owskiej kamery: „warto pomagatsc”.
   Statystyki mówią już o milionach takich – dać każdemu symboliczną złotówkę, a zabraknie na premie dla (p)osłów

   • z uwagi na to, że jesteś niedorobiony to, mam taka nadzieję, że za to co napisałeś szlag cie niebawem trafi

    • Chłop małorolny, co nie znaczy, że głupi...

     Myliśz się Waść panie Jarek – jestem dobrej powojennej produkcji… nie tylko dożyłem prawie 75 wiosen, ale jestem zdrowy (na umyśle też).
     A umrzeć… wszyscy umrzemy – ty też (kto wie, może szybciej niż ja)

   • prawda w oczy kole…
    dziwicie się że fora to jedyne miejsce gdzie anonimowo można walnąć prawdą między oczy… bez ryzyka spłonięcia na stosie… w tym katolickim kraju pełnym miłomsierdzia…
    gdzie się broni uszkodzonego zlepka komórek zwanego „życiem poczętym” a już chore dzieci…ma w się d…?

   • Chamem cię matka wychowała chłopie.

 5. Jasny gwint !!!

  Zastanawiam się nad skalą empatii u lekarzy władnych postawić na nogi takie dziecko – operacja jest jak powiadacie droga, ale nikt z nich nie powie, że ponieważ zdarza się to raz na ćwierć miliona urodzeń, to zrobimy to w czynie społeczny, bo po katolicku tak by wypadało…
  Nie, jak nie masz kasy to żyj taki jak sie urodziłeś, a oni będą kiwać uczonymi głowami, pod mikrofon, albo kamerę będą się wypowiadać z wielką empatią, ale… nie zapłacisz, nie masz.
  To ja nieuczony, mam mieć empatię i zabierać swoim dzieciom od gęby i pomagać zebrać kasę?

 6. Gdzie są ruchy pro life które za wszelką cenę chcą przywołać chore dzieci na świat

  • A to Ty wszechwiedzący jesteś i wiesz czy pomogły czy nie? Zacznij od siebie, taka zdrowa zasada.

 7. Trzeba szukać pomocy gdzie sìę da , pieprzą co oni nie potrafią zrobić , a gdy trzeba to nie potrafią diagnozy postawić.
  Najgorzej w tym wszystkim źe to dzieci dotyka.

 8. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to że dla pseudo artystów wypłacane są jakieś kosmiczne sumy a dla chorych dzieci państwo nie ma pieniędzy.
  Ale wierzę w to że uda się uzbierać pieniążki na operację i uda się pomóc temu dziecku jak i wielu innym dzieciom na które państwo nie zwraca uwagi.

 9. Gdyby każdy, za każdy bezsensowny/nic nie wnoszący post/wpis wklepany w internecie wpłacił 1 zł, to możliwe, że by się już dawno uzbierało 🙂

  • Ja jak wspomagam WOŚP, to od siebie daję 1 zł, a od wielu lat, za tych co z różnych powodów nie dają wcale daję 999 zł, weź ze mnie przykład i daj, jak powiadasz: za tych co bezsensownie tu piszą i nie pie…dol głupot pod publiczkę

   • Dobrze, że jesteś altruistą. Szkoda, że brak Ci kultury.
    Skąd wiesz, że nie dałem i nie z jakimś wygibasem (pod publiczkę???) że za innych, ale po prostu za siebie, czy raczej dla kogoś?
    Czemu dajesz tylko 999 za innych? Przecież wielu innych nie daje…

    • a ja uważam że powiedzenie komuś dosadnie tak żeby zrozumiał że „pier…oli głupoty pod publiczkę” to nie jest brak kultury… lecz użycie ekspresyjnych form wyrazu…
     LHR to chyba ty pierwszy zacząłeś mieć tu jakieś wąty…
     dajesz twoja sprawa ale to ty zacząłeś wylewać jakieś wąty do komentujących…
     a mamy wolny kraj.. chyba… i każdy może się wypowiedzieć i ty i ja i każdy…

     • Ja tam uważam że używanie wulgaryzmów to brak kultury, ewentualnie brak czegoś mądrego do powiedzenia.
      Skoro każdy może się wypowiedzieć to czemu mój wpis traktujesz jako waty?Prawda jest taka,że ludzie dużo piszą i się wymadrzają uważając się za nieomylnych, a nie podejmują realnych dzialan. Czy te waty dotknęły jakiejś czułej struny w twojej duszy ? 😉

 10. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  A gdzie są ci co tak walczą o ochronę tego poczętego (w dowolny sposób) życia i zmuszają tym matki do rodzenia zdeformowanych na różny sposób płodów – niech wezmą pod swoje opiekuńcze skrzydła te już urodzone… moze kościół, który w tej obronie plemników też maczał swoje konsekrowane paluszki, dorzuci „swoje”

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7737zł -0.21%
  • GBP 5.2755zł 0.54%
  • EUR 4.5541zł 0.15%
  • CHF 4.1257zł -0.22%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja