Zderzenie audi i renaulta na rondzie przy Makro. Sprawcy zatrzymano prawo jazdy (zdjęcia)

50

Spowodował duże zagrożenie w ruchu, zostały mu za to zatrzymane uprawnienia do kierowania. Występują utrudnienia z przejazdem w rejonie ronda przy Makro.

 

Do zdarzenie doszło w czwartek około godziny 18:15 na rondzie przy Makro w Lublinie. Na skrzyżowaniu ul. Krańcowej i al. Witosa zderzyły się dwa samochody osobowe: audi oraz renault. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, mężczyzna kierujący audi jechał ul. Krańcową od strony Drogi Męczenników Majdanka. Wjeżdżając na skrzyżowanie wymusił pierwszeństwo przejazdu na opuszczającym rondo renaulcie. W wyniku zderzenia pojazdów, renault został wtrącony z toru jazdy i obracając się wypadł na chodnik, a następnie zatrzymał się na pobliskim skwerze.

Na szczęście w tym czasie nie było w tym miejscu pieszych. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawcy, za spowodowanie dużego zagrożenia w ruchu funkcjonariusze postanowili zatrzymać uprawnienia do kierowania.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112)
2017-09-21 18:56:57