Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy wraz z urzędnikami ruszyli do sprzątania okolicy. W kilka godzin zapełnili trzy duże kontenery (zdjęcia)

Pomimo niesprzyjającej pogody, sobotnia akcja sprzątania gminy Wólka zakończyła się sukcesem. Oprócz mieszkańców, strażaków czy też przedstawicielek KGW, do działań ruszyli urzędnicy oraz pracownicy podległych gminie instytucji.

Z problemem zaśmieconych terenów zmagają się chyba wszystkie samorządy. Niestety pomimo licznych apeli czy też akcji uświadamiających, wciąż wśród mieszkańców nie brakuje osób, które wyrzucają odpady gdzie popadnie, co więcej, jeszcze potrafią później narzekać, że nikt wokół nie sprząta. Dlatego w wielu gminach organizowane są działania, których celem jest wspólne porządkowanie swoich małych ojczyzn.

W sobotę tego typu wydarzenie zorganizowano w gminie Wólka. Wzięło w nim kilkadziesiąt osób. Co ważne, oprócz mieszkańców, strażaków z jednostek OSP, Kół Gospodyń Wiejskich czy też harcerzy, nie brakowało również urzędników z wójtem Edwinem Gortatem i jego zastępcą Pawłem Gospodarkiem na czele. Do tego dochodzą m.in. sekretarz i gminni radni, sołtysi jak też pracownicy Urzędu Gminy Wólka, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnej Biblioteki Publicznej.

Wszyscy wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci ruszyli do zbierania śmieci zalegających w rowach, na poboczach dróg, w pobliżu ścieżki ekologicznej oraz na obrzeżach lasów. Trzeba przyznać, że nikt się nie nudził, gdyż strażacy nie nadążali z wywożeniem zebranych worków. Łącznie podczas kilkugodzinnych działań zapełniono trzy duże kontenery. Oprócz drobnych odpadów czy butelek, nie brakowało też opon, znaleziono nawet pozostałości łóżka. Wiadomo już, że za rok zorganizowana zostanie kolejna tego typu akcja.

8 komentarzy

 1. Czyli wójt nakazał czyn społeczny. Ciekawe, czy Kierwiński naśle ABW.

 2. Może ktoś mi wytłumaczy: każdy ma obowiązek mieć podpisaną umowę śmieciową, czyli zapewniony jest odbiór, a kretyni wolą śmieci wywozić do lasu i inne odludzia… Zaszłości z minionej epoki ?

  • Jak ktoś całe życie wyrzucał śmiecie do rowu czy lasu to (szczególnie w starszym wieku) może być już niezdolny do zmiany tych (i innych) zachowań. Takie nieuleczalne stany występują u osób z upośledzeniem umysłowym, niestety dosyć powszechnym w naszym społeczeństwie.

  • Bzdura! Jeżeli chcesz pozbyć się większej ilości śmieci różnego rodzaju to ceny za kontener idą w tysiące. Jeżeli ceny nie będą niższe to śmieci zawsze będzie pełno i wszędzie. W każdej gminie powinny być miejsca gdzie każdy będzie mógł wyrzucić wszystko i bez ograniczeń i to jest najlepsze rozwiązanie ale co ja tam wiem.

   • Tam raczej nikt nie wyrzucił jednorazowo kontenera śmieci. A te kilka worków to można oddać podczas zwykłego odbioru śmieci. Ale mentalności niektórych nie zmieni nic.
    Jedynie opony rolnicze to problem, bo tego nikt nie odbierze, ale utylizacja nie będzie kosztowała majątku.

 3. Zakładać monitoring tam gdzie wyrzucają, nakładać maksymalne kary, kierować sprawy do sądu, a najlepiej żeby złapani na gorącym uczynku sami musieli sprzątać, na dodatek w kamizelce z napisem: „Nie wyrzucaj śmieci gdzie popadnie, bo będziesz musiał robić to co ja”

  • a wolnośc obywatelska? wolne sąąąddyyyy do tego nie dopuszczą. po swoich nie gnębi.
   Swoją drogą to fajny myk, odpowiedzialny za porządek w gminie zamiast powołać do tego służby zwołuje czyn społeczny.

 4. Sprzątający Brawo WY – Podrzucający śmieci – wstydzcie się zaśmiecać nasz Kraj!!!

Dodaj komentarz