Ważne: Wjechał wprost pod pociąg. Kolejny tragiczny wypadek na torach (foto)

unnamed

Trwa ustalanie okoliczności tragicznego w skutkach wypadku na szlaku kolejowym Lublin – Chełm. Na miejscu zginął kierowca auta.

 

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 15:45 pomiędzy miejscowościami Gołąb a Zalesie, w gminie Rejowiec Fabryczny w powiecie chełmskim. Na lokalnej drodze, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, miało miejsce zderzenie samochodu osobowego z pociągiem. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz pracownicy kolei.

Ze wstępnych informacji jakie nam przekazano wynika, że kierujący samochodem osobowym mężczyzna najprawdopodobniej zignorował znak STOP i wjechał wprost pod jadący pociąg osobowy relacji Chełm – Lublin. Mężczyzna zginął na miejscu.

Obecnie trwają policyjne czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Ruch na jednym torze na szlaku kolejowym jest całkowicie wstrzymany. Pociągiem podróżowało kilkadziesiąt osób, nikomu z nich nic się nie stało.

Pociągi Przewozów Regionalnych kursujące pomiędzy Chełmem a Lublinem początkowo notowały nawet blisko godzinne opóźnienie. Obecnie ruch odbywa się jednym torem.

(fot. nadesłane)
2017-02-14 17:36:51