Strażacy w naszym regionie z nowymi samochodami ratowniczo-gaśniczymi (zdjęcia)

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Zakrzówku to m.in. dwie jednostki z naszego regionu, które w ostatnim czasie wzbogaciły się o nowe pojazdy. W obu przypadkach są to samochody ratowniczo-gaśnicze.

 

Strażacy z Zamościa otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki Iveco z napędem na cztery koła. Pojazd posiada silnik disla o pojemności 6728 cm3 i mocy 235 kW. Masa własna auta to 8825 kg. Na jego wyposażeniu znajduje się zbiornik wodny o pojemności 3500 litrów, autopompa o wydajności 1600 l/min, wciągarka z napędem elektrycznym oraz maszt oświetleniowy. Pojazd na co dzień będzie służył strażakom z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Zamościu.

Wartość pojazdu to kwota 797 901 złotych. Środki na ten cel pochodzą z rezerwy celowej z ustawy budżetowej, skąd pozyskano 600 tys. złotych oraz dotacji Urzędu Miasta Zamość w wysokości 99 901. złotych. Pozostałą kwotę, czyli 98 tys. złotych, wyłożyła sama komenda.

Z kolei strażacy z OSP KSRG w Zakrzówku w powiecie kraśnickim już wkrótce otrzyma nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Iveco Eurocargo. Środki na zakup wyczekiwanego od lat pojazdu pochodzą z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, budżetu Gminy Zakrzówek, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Do jego zakupu dołożyli się również mieszkańcy z Gminy Zakrzówek oraz sami strażacy z Zakrzówka. Pojazd obecnie jest wyposażany i przygotowywany do przekazania.(fot. PSP Zamość, OSP Zakrzówek)
2016-11-22 10:28:32