W środę w Lublinie odbędzie się otwarcie Regionalnego Muzeum Cebularza

ceblularz-lubelski-2

W najbliższa środę w Lublinie otwiera się Regionalne Muzeum Cebularza. Pierwsze żywe muzeum w Lublinie.
Będą tam organizowane interaktywne pokazy, których głównym bohaterem będzie cebularz. Poznacie tam również historię cebularza, która jest nierozerwalne związana z historią Lublina.

 

Otwarcie Regionalnego Muzeum Cebularza, to nie lada gratka dla smakoszy, dla dzieci i dla całych rodzin. W środę 19 lipca odbędą się 3 premierowe pokazy (o godz. 12.30, 14.30 i 16.00), w czasie których będzie można zapoznać się z cebularzem na wielu płaszczyznach.

Pokazy są interaktywne, więc angażujące gości. Będzie to niepowtarzalna okazja wzięcia udziału w rozpoczęciu działalności pierwszego w Lublinie żywego muzeum, gdzie wizyta zostawi z pewnością cały wachlarz pozytywnych wrażeń i wspomnień.

Serdecznie zapraszamy, na pyszną, gdyż zakończoną degustacją, godzinę z piekarzem Frankiem i Esterką.
Regionalne Muzeum Cebularza mieści się na ul. Szewskiej 4 w Lublinie. W dniu otwarcia wszystkie bilety w cenie 10 zł.

Misją Regionalnego Muzeum Cebularza jest rozpowszechnianie wiedzy na temat cebularza w sposób przystępny oraz godny zapamiętania, co zwiększy rozpoznawalność tego ugruntowanego historycznie i kulturowo produktu regionalnego poza terenem Lubelszczyzny. Jednocześnie propagowanie cebularza wśród mieszkańców Lublina i okolic pozwoli zwrócić uwagę i docenić istotę tradycji regionalnej.

Informacje o godzinach otwarcia znajdziecie tutaj – kliknij!

2017-07-17 14:40:20
(fot. RMC)