Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

W środę w Lublinie odbędzie się otwarcie Regionalnego Muzeum Cebularza

W najbliższa środę w Lublinie otwiera się Regionalne Muzeum Cebularza. Pierwsze żywe muzeum w Lublinie. Będą tam organizowane interaktywne pokazy, których głównym bohaterem będzie cebularz. Poznacie tam również historię cebularza, która jest nierozerwalne związana z historią Lublina.

Otwarcie Regionalnego Muzeum Cebularza, to nie lada gratka dla smakoszy, dla dzieci i dla całych rodzin. W środę 19 lipca odbędą się 3 premierowe pokazy (o godz. 12.30, 14.30 i 16.00), w czasie których będzie można zapoznać się z cebularzem na wielu płaszczyznach.

Pokazy są interaktywne, więc angażujące gości. Będzie to niepowtarzalna okazja wzięcia udziału w rozpoczęciu działalności pierwszego w Lublinie żywego muzeum, gdzie wizyta zostawi z pewnością cały wachlarz pozytywnych wrażeń i wspomnień.

Serdecznie zapraszamy, na pyszną, gdyż zakończoną degustacją, godzinę z piekarzem Frankiem i Esterką.
Regionalne Muzeum Cebularza mieści się na ul. Szewskiej 4 w Lublinie. W dniu otwarcia wszystkie bilety w cenie 10 zł.

Misją Regionalnego Muzeum Cebularza jest rozpowszechnianie wiedzy na temat cebularza w sposób przystępny oraz godny zapamiętania, co zwiększy rozpoznawalność tego ugruntowanego historycznie i kulturowo produktu regionalnego poza terenem Lubelszczyzny. Jednocześnie propagowanie cebularza wśród mieszkańców Lublina i okolic pozwoli zwrócić uwagę i docenić istotę tradycji regionalnej.

Informacje o godzinach otwarcia znajdziecie tutaj – kliknij!

2017-07-17 14:40:20
(fot. RMC)

16 komentarzy

 1. Skąd muzealny autorytet cebularstwa?

  Czy są certyfikaty koszerności wydane przez teatr NN?

 2. Muzeum cebularza? całkiem padło na głowę

  • A byles w Toruniu w zywym muzeum piernika? Pewnie nie dalej jak pod Łęczną to nie byles, masz umysl ciasny… ciasny ale wlasny!!!

  • Konkretny, nie każdemu do życia jest potrzebna tylko jaskinia! Jesteś tak ograniczony umysłowo, że aż wstyd nazwać cię człowiekiem. Umysł 3 latka jest ściślejszy niż twój.

 3. Łysy z Cidrów

  Na pewno znajdzie się jakiś zwiedzający, który nadgryzie eksponat.

 4. Dziś 1 kwietnia ?

 5. na ciepło z masełkiem

 6. Coś dla wojewody wreszcie , jego poziom

 7. Święto bimmera i jego bmw e60 w dieslu ! Bimmer dziodu pamiętaj tylko czysta benzyna bez podtlenku LPG !!

 8. Jak czytam komentarze to jednak po za aspiracjami do bycia swiatowymi niektorzy nic nie maja, po co taki najazd na cos co moze nas rozlawic, moze nie musi, ale moze, brak obycia zupely, mamy produkt regionalny, robmy na tym kase, my polacy zarobmy na zydach teraz!!!

  • Glupi ludzie beda sie wstydzic cebularza,a zaradni zarobia na tym sporo. Bychawa ma pierogi,piaski maja flaki,niech kazdy ma cos swojego

   • Jasne!!! W Szwajcarii, w Italii i nawet w USA z regionalnych przysmaków, robi się machiny przemysłu turystycznego, zarabia się na tym, a tu banda tutejszych nie będzie wspierała tylko zazdrośnie obśmiewała.

 9. Muzeum Cebularzy to w Belzycach powinno być…

 10. Piszcie co chcecie, a cebularze są dobre.