Sobota, 27 kwietnia 202427/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ligowa wygrana przed rewanżem

W 11. kolejce rozgrywek PGNiG Superligi kobiet, ostatniej rozgrywanej przed rundą rewanżową piłkarki ręczne MKS-u Perła Lublin walczyły o ligowe punkty w Szczecinie z tamtejszą Pogonią. Podopieczne Roberta Lisa pokonały szczecinianki 26:19. „Perełki” dobrze rozpoczęły środowe starcie. W 14. minucie prowadziły 7:3. Gospodynie nie spuściły jednak głów i zniwelowały straty. Słabsza skuteczność i proste błędy zawodniczek z Koziego Grodu sprawiły, że szczypiornistki Pogoni w 25. minucie doprowadziły do remisu po 9, a na przerwę schodziły z przewagą dwóch bramek (11:9). Na drugą część meczu mistrzynie Polski wyszły zmotywowane, czego efektem były trzy bramki rzucone z rzędu i prowadzenie 12:11 w 34. minucie. Kolejną znakomitą serię podopieczne Roberta Lisa zanotowały między czterdziestą a czterdziestą czwartą minutą meczu. Lublinianki wygrały ten fragment spotkania 4:0 i z 14:13 zrobiło się 18:13. Kilkubramkowa przewaga przyjezdnych uspokoiła spotkanie, które ostatecznie zakończyło się rezultatem 26:19 na korzyść zawodniczek z Lubelszczyzny. Najskuteczniejszymi zawodniczkami MKS Perły w meczu w Szczecinie były Aneta Łabuda i Marta Gęga. Obie pokonały bramkarki Pogoni po pięć razy.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW W NASZYM PARTNERSKIM SERWISIE SPORTOWYM – KLIKNIJ W GRAFIKĘ PONIŻEJ