Śmiertelnie potrącił pieszego i odjechał. Po kilku godzinach wrócił na miejsce wypadku

DSC01972

Wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 2 doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

 

Do wypadku doszło w piątek około godziny 19 w miejscowości Wólka Dobryńska w gm. Zalesie w powiecie bialskim. Na drodze krajowej nr 2 w rejonie przejścia dla pieszych kierujący pojazdem osobowym potrącił mężczyznę. Kierowca pojazdu odjechał w nieznanym kierunku, nie udzielając pieszemu pomocy. Mężczyzna pomimo przeprowadzonej reanimacji zmarł wskutek odniesionych obrażeń.

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Mundurowi zabezpieczyli ślad oraz ustalali okoliczności zdarzenia w kierunku ustalenia sprawcy wypadku.

– Kilka godzin później w trakcie prowadzonych działań na miejsce zgłosił się 51-letni mieszkaniec gminy Terespol. Mężczyzna przyznał, że to on kierując audi potrącił pieszego. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci na terenie jego posesji znaleźli audi, które najprawdopodobniej brało udział w zdarzeniu. Samochód został zabezpieczony celem przeprowadzenia oględzin. 51-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna był trzeźwy. Została od niego pobrana także krew do badań – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

Policjanci ustalają personalia ofiary oraz dokładny przebieg i okoliczności wypadku.

2018-01-06 10:49:48
(fot. ilustr, lublin112.pl)