Potrącił BMW pieszą i uciekł. Samochód schował w garażu (foto)

68-130807

Łukowscy policjanci zatrzymali 21-latka, który potrącił BMW pieszą, a następnie uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że spanikował i dlatego odjechał.

 

W środę przed południem w Adamowie doszło do potrącenia pieszej przechodzącej przez przejście.

Policjanci na miejscu ustalili, że pieszą potrącił samochód marki BMW, który poruszając się z bardzo dużą prędkością odjechał w kierunku centrum miejscowości. 67-letnia piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Na szczęście okazało się, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W niespełna godzinę mundurowi ustalili dane pojazdu. Jak się okazało, 21-latek kierujący BMW po wypadku pojechał na zakupy do sklepu, a następnie „okrężną” drogą wrócił do swego domu. Tam nie mówiąc najbliższym o zdarzeniu schował samochód w garażu.

Mężczyzna po zatrzymaniu tłumaczył funkcjonariuszom, że dojeżdżając do przejścia zagapił się, a kobietę zobaczył w ostatniej chwili i nie zdążył już wyhamować. 21-latek mówił policjantom, że „spanikował” po wypadku, przestraszył się i dlatego odjechał.

Sprawca wypadku stracił już prawo jazdy i usłyszał zarzut.

Za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu do 4,5 roku pozbawienia wolności i nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

2018-07-12 14:21:57
(fot. Policja Łuków)