PolskiBus: Jest zgoda na więcej połączeń pomiędzy Lublinem a Warszawą

Po trzech miesiącach lubelski Urząd Marszałkowski wydał decyzję co do kolejnych kursów obsługiwanych przez PolskiBus na trasie Lublin – Warszawa. Urzędnicy wydali zgodę na osiem połączeń dziennie.

 

Wniosek o wydanie pozwolenia na dodatkowych sześć kursów pomiędzy Lublinem a Warszawą PolskiBus złożył w lubelskim Urzędzie Marszałkowskim jeszcze we wrześniu. W ten sposób przewoźnik chciał zwiększyć częstotliwość kursowania, by czerwone autobusy pokonywały tą trasę nie pięć, jak jest obecnie, lecz jedenaście razy dziennie. Postępowanie w tej sprawie trwało przez trzy miesiące. W tym czasie urzędnicy m.in. przeanalizowali obecnie obowiązujący rozkład jazdy i nie zgodzili się z proponowanymi godzinami odjazdów, gdyż w tym samym czasie swoje kursy wykonywali inni przewoźnicy.

Wobec tego PolskiBus musiał tak ustalić rozkład jazdy, by nie kolidował on z innymi kursami wykonywanymi przez konkurencyjnych przewoźników. Godziny te musiały też zostać zaakceptowane przez zarządce dworca gdzie zlokalizowany jest przystanek początkowy. W związku z tym ograniczono do trzech ilość nowych kursów o jakie wnioskował przewoźnik. W końcu we wtorek urzędnicy poinformowali, że wydali zgodę i pozwolili by czerwone autobusy pokonywały trasę z Lublina do stolicy osiem razy dziennie.

W chwili obecnej nie jest jeszcze wiadomo, jak na decyzję Urzędu Marszałkowskiego zareaguje stowarzyszenie Lexmid, które od dłuższego czasu blokuje rozwój przez PolskiBus siatki połączeń w naszym regionie. Stowarzyszenie było stroną w postępowaniu, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że wydana zgoda może zostać zaskarżona. Podobnie było z kursami do Rzeszowa, które przewoźnik musiał zlikwidować właśnie po odwołaniach stowarzyszenia. Podobnie jest też z trasą Lublin – Kielce -Kraków, która wg. zapowiedzi, ma działać tylko do połowy stycznia. Samorządowe Kolegium Odwoławcze prowadzi postępowanie właśnie na wniosek stowarzyszenia Lexmid, które odwołało się od decyzji zezwalającej na obsługę tej trasy przez PolskiBus.

(fot. lublin112)
2015-12-22 20:14:14