Pijany kierowca zaproponował policjantom 2 tys. złotych, żeby „zapomnieli o sprawie”

68-109014

W niedzielę policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna zaproponował funkcjonariuszom 2 tys. złotych łapówki. Pieniądze te miały pomóc w „zapomnieniu o całej sprawie”.

 

Wczoraj po południu policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali do kontroli na ul. Prawiednickiej w Lublinie pojazd marki Renault Clio.

– Za kierownicą auta siedział 36-letni mieszkaniec gminy Niedrzwica Duża. Od kierowcy mundurowi wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzona kontrola stanu trzeźwości 36-latka wykazała prawie 2,7 promila alkoholu w jego organizmie – informuje st.sierż. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

Jak się po chwili okazało kierowca w trakcie czynności zaproponował policjantom łapówkę w kwocie 2 tys. złotych.

– Według 36-latka te pieniądze miały pomóc funkcjonariuszom w „zapomnieniu o sprawie” i sprawić, że wróci on do domu bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji. Mężczyzna pod zarzutem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i próbę przekupstwa policjantów trafił do policyjnego aresztu – wyjaśnia st.sierż. Kamil Karbowniczek.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

2017-07-17 09:07:47
(fot. ilustr. Policja Lublin)