Obywatel Bułgarii handlował na targowisku podróbkami. Trafił do aresztu (zdjęcia)

68-112133

Kraśniccy policjanci zatrzymali obywatela Bułgarii, który na targowisku w Annopolu handlował podrobioną odzieżą i perfumami. Mundurowi zabezpieczyli niemal 700 sztuk sportowej odzieży, plecaków i perfum opatrzonych nazwą i logo renomowanych firm.

 

Policjanci z Kraśnika zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na targowisku w Annopolu, na jednym ze straganów, sprzedawane są ubrania oraz perfumy znanych marek z podrobionymi znakami towarowymi.

– Podczas przeszukania stoiska funkcjonariusze zabezpieczyli 350 sztuk bluz sportowych, spodenek, plecaków i saszetek. Mundurowi znaleźli także ponad 340 sztuk perfum. Zarówno odzież, plecaki jaki i kosmetyki opatrzone były zastrzeżonymi znakami towarowymi. Łączna wartość zabezpieczonego towaru szacowana jest na kwotę powyżej 40 tys. złotych. Trwa wyliczanie strat, jakie z tytułu nielegalnej sprzedaży mogli ponieść producenci – informuje aspirant Marta Winiarczyk-Bigos z kraśnickiej Policji.

W związku z tą sprawą zatrzymano 36-letniego obywatela Bułgarii. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, do dyspozycji prokuratora. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

68-112134

2017-09-01 09:49:39
(fot. Policja Kraśnik)