– O tej porze ograniczenia nie obowiązują. Pijany kierowca wypadł z drogi, zatrzymał się na polu (zdjęcia)

71

Pijany kierowca zaczął wyprzedzać na zakręcie, jazdę zakończył na polu. Mieszkańcom odrzekł, że o tej porze ograniczenia prędkości nie obowiązują.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 19:40 w miejscowości Wilczopole Kolonia koło Lublina. Kierujący fordem mężczyzna jechał w kierunku Głuska. Na łuku jezdni podjął manewr wyprzedzania poruszającego się przed nim auta. Stracił jednak panowanie nad pojazdem, w wyniku czego ford wypadł z drogi, zjechał do przydrożnego rowu i zatrzymał się na pobliskim polu.

Ponieważ było to już trzecie tego typu zdarzenie w tym miejscu w przeciągu ostatniego tygodnia, okoliczni mieszkańcy, którzy przybiegli na miejsce, zaczęli robić kierowcy wyrzuty, co do prędkości, z jaką się poruszał. Tłumaczyli mężczyźnie, że w tym miejscu chodzą dzieci, oraz, że jest tu ograniczenie prędkości do 30 km/h. Mężczyzna bełkotliwym tonem odrzekł, że nie o tej porze.

Wtedy świadkowie zorientowali się, że kierowca jest pijany. Natychmiast powiadomili o wszystkim policję. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

70

72

73

74

(fot. lublin112)
2018-03-13 20:44:16