Nielegalne farmaceutyki na granicy. Testosteron w Dorohusku, sterydy w Terespolu, anaboliki w przesyłce (zdjęcia)

article (4)

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt farmaceutyków na przejściach granicznych w Dorohusku i Terespolu oraz w przesyłce kurierskiej. Wartość ujawnionych produktów oszacowano na ponad 60 tys. złotych.

 

We wtorek funkcjonariusze KAS w trakcie kontroli drogowej pojazdu jednej z firm kurierskich wykryli w przesyłce nadanej przez obywatela Białorusi sterydy i anaboliki. Paczka miała dotrzeć do odbiorcy w Hiszpanii.

Łącznie ujawniono 6300 szt. tabletek i 60 ampułek różnego rodzaju farmaceutyków. Wartość zatrzymanej kontrabandy wyniosła ponad 52 tys. zł.

Kilka dni wcześniej funkcjonariusze z Oddziału Celnego Drogowego w Terespolu podczas kontroli samochodu osobowego marki Daewoo na białoruskich numerach rejestracyjnych wykryli dużą partię anabolików. Łącznie zatrzymano 3170 szt. tabletek oraz 170 ampułek sterydów i anabolików o wartości rynkowej ponad 11,7 tys. zł. Kierująca pojazdem 65-letnia obywatelka Białorusi tłumaczyła się, że nic nie wiedziała o nielegalnym towarze i że najprawdopodobniej zostawił go w aucie kolega jej syna.

Na poczet grożącej kary zabezpieczono u podróżnej pieniądze w kwocie 700 zł.

Z kolei w Dorohusku podczas szczegółowej kontroli samochodu osobowego marki Toyota na polskich numerach rejestracyjnych mundurowi ujawnili w bagażu podręcznym 10 opakowań leku „Testosteron 5 %”, łącznie 50 ampułek. Do próby przemytu farmaceutyków przyznała się 32-letnia obywatelka Ukrainy. Wobec podejrzanej wszczęto postępowanie karne skarbowe.

2017-12-14 07:49:45
(fot. KAS)