Pociągiem z Lublina nad Jezioro Białe. Kolej uruchomi wakacyjne połączenie

null

Wraz z początkiem wakacji Przewozy Regionalne uruchomią pociąg z Lublina do Włodawy. Ma ono zapewnić turystom dotarcie do najpopularniejszego w regionie jeziora.

 

Pierwszy pociąg z Lublina do Włodawy ma wyjechać w niedzielę 24 czerwca. Połączenie będzie realizowane we wszystkie niedziele aż do końca wakacji. Rozkład jazdy została tak skonstruowany, aby pasażerowie mogli dojechać rano nad Jezioro Białe a wieczorem wrócić do domu. Szynobus będzie wyjeżdżał z Lublina o godzinie 6.20 a w drogę powrotną wyruszy o godzinie 18.27.

Z szynobusu będą mogli skorzystać pasażerowie nie tylko z Lublina. Pociąg zatrzymywać się będzie na każdym przystanku zlokalizowanym na trasie przejazdu. Zgodnie z rozkładem jazdy, który jest już dostępny na stronie przewoźnika, podróż z Lublina do Okuninki potrwa blisko 2,5 godziny.

Przejazd trwa znacznie dłużej niż busem, który według rozkładu do celu dociera w 1,5 godziny. Jednak trasa jego przejazdu jest znacznie krótsza. Bus kursuje przez Łęczną, pociągi zaś przez Chełm.

(fot. lublin112)
2018-05-22 21:37:59