690 680 960

Pociągiem z Lublina nad Jezioro Białe. Kolej uruchomi wakacyjne połączenie

Wraz z początkiem wakacji Przewozy Regionalne uruchomią pociąg z Lublina do Włodawy. Ma ono zapewnić turystom dotarcie do najpopularniejszego w regionie jeziora.

Pierwszy pociąg z Lublina do Włodawy ma wyjechać w niedzielę 24 czerwca. Połączenie będzie realizowane we wszystkie niedziele aż do końca wakacji. Rozkład jazdy została tak skonstruowany, aby pasażerowie mogli dojechać rano nad Jezioro Białe a wieczorem wrócić do domu. Szynobus będzie wyjeżdżał z Lublina o godzinie 6.20 a w drogę powrotną wyruszy o godzinie 18.27.

Z szynobusu będą mogli skorzystać pasażerowie nie tylko z Lublina. Pociąg zatrzymywać się będzie na każdym przystanku zlokalizowanym na trasie przejazdu. Zgodnie z rozkładem jazdy, który jest już dostępny na stronie przewoźnika, podróż z Lublina do Okuninki potrwa blisko 2,5 godziny.

Przejazd trwa znacznie dłużej niż busem, który według rozkładu do celu dociera w 1,5 godziny. Jednak trasa jego przejazdu jest znacznie krótsza. Bus kursuje przez Łęczną, pociągi zaś przez Chełm.

(fot. lublin112)
2018-05-22 21:37:59

19 komentarzy

  • … a z Włodawy ” z buta ” nad jezioro ? Ile będzie kilosów ?

   • Jest piękny chodnik i ścieżka rowerowa od samej Włodawy 🙂

   • Podobno 7 km. Do tego przystanek jest gdzieś w lesie, takze zycze powodzenia

    • Nie 7km tylko 4. A tak po za tym to jesteś pewnie wygodnicka i jakbyś mogła dojechać autem do plaży to pewnie byś tak zrobiła, żeby się tylko za bardzo nie przemęczyć.

    • Nie podobno tylko tak jest. Wysiadziesz w lesie przy drodze 816 i żadnego drogowskazu. Droga piaskowa przez las jak ktoś ją zna. Żadnej innej komunikacji w promieniu 3 km.

 1. A mylałem, że dotychczas spotykany tam syf społeczny to absolutne minimum. Teraz to już nawet trzeźwego kierowcy element nie będzie potrzebował. Wydziarane dresy w białych kaszkietkach w każdym barze, już nawet na obiad nie będzie gdzie pujść.

 2. Eee tam. Nad Zalew pojade będzie szybciej.

 3. A jaka cena będzie biletu? Bo tego nie napisali…

 4. Nad jezioro przez Częstochowę.????

 5. Patola sie najedzie umyć w jeziorze. Calymi rodzinami za 500+ z Vipem z Biedry w reku bedzie się konkubent wylegiwał na kocu z promocji, pokazując swoje wiezienne tatuaze. Do tego grube BBW hurtowo rodzące co rok z cellulitem beda szczać gdzie popadnie, i targowac sie o hot doga złotówkę taniej. To nie to samo Jezioro co 20 lat temu.

  • Dobrze oddałeś tamtejsze klimaty

  • Lepiej bym tego nie napisała. 100% prawda. Byłam rok temu i po 2 dniach wróciłam do domu. Straszne bydło i trzoda.

  • oj nie mówta ze 20 lat temu było inaczej – Też się działo, kiedyś nawet posterunek był a teraz juz nie ma – coś też w tym jest, nie mówta że 20 lat temu było kulturalniej 🙂

  • To prawda niestety! Fajnie tam było 20 lat temu. Teraz to w większości patologia i bydło. A i ceny czasem większe niż w górach czy nad morzem.

 6. Jezioro Białe to już przeżytek, syf, pijaństwo, chamstwo, smród, drożyzna. Ja tam wolę jeziora koło Łęcznej i Parczewa, cisza spokój i kultura. A właśnie o to chodzi w wypoczynku.

 7. Z gitarą i piórem lipcowym wieczorem jedziemy z Wojtkiem razem do Włodawy…

 8. 150 minut jazdy na odcinku ok.100 km? To już chyba naprawdę mamy XXI wiek na polskiej kolei…

Kursy walut

 • USD 4.2559zł 0.75%
 • GBP 5.2567zł 0.55%
 • EUR 4.5376zł 0.34%
 • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas