Ważne: Lublin: Zakończyła się akcja poszukiwawcza na gruzowisku. Trwa wyburzanie kamienicy (wideo, zdjęcia)

DSC07117

Od godziny trwa wyburzanie części kamienicy przy ul. Lubartowskiej w Lublinie. Ekipa specjalistyczna z psami nie odnalazła w gruzowisku osób poszkodowanych.

 

W środę po południu w Lublinie przy ul. Lubartowskiej runęła część kamienicy. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Do godzin wieczornych trwało przeszukiwanie gruzowiska. Do Lublina, z Warszawy i Łodzi, przyjechały Specjalistyczne Grupy Poszukiwawczo-Ratownicze z psami, które przeszukały gruzowisko. Jak nam przekazali jej członkowie, psy nie odnalazły przysypanych osób. Po zakończeniu działań strażaków w rejon katastrofy budowlanej wkroczył ciężki sprzęt.

 

Od ponad godziny trwa rozbiórka uszkodzonej kamienicy. Wyłączona z ruchu częściowo jest ulica Lubartowska oraz całkowicie zamknięta ulica Targowa. Teren zabezpieczają funkcjonariusze policji i straży miejskiej. Rozbiórka rozpoczęła się od odseparowania uszkodzonej kamienicy od budynku u zbiegu ul. Targowej i ul. Nowy Plac Targowy. Stopniowo demontowane są fragmentu od góry budynku do dołu.

 

W chwili obecnej osoby, które pozostały bez dachu nas głową przebywają w hotelu. Na czas rozbiórki ewakuowano mieszkańców z sąsiadujących kamienic. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w środę około godziny 14 przy ul. Lubartowskiej 45 w Lublinie. Zawaliła się tam część 3-piętrowej kamienicy. Jak przekazał nam po godzinie 15 pracownik Zarządzania Kryzysowego, runęły kondygnacje od dachu, aż po pierwsze piętro w jednym pionie budynku. W części tej, ze wstępnych informacji wynika, że zamieszkiwało 39 osób.

Trwa ustalanie dokładnych przyczyn katastrofy budowlanej.

2017-05-24 22:14:49
(fot. wideo lublin112.pl, nadesłane Paweł)