Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Już oficjalnie. Mariusz Kamiński otwiera lubelską listę PiS kandydatów do Parlamentu Europejskiego

Prawo i Sprawiedliwość, jako ostatnia z partii, zarejestrowało listy wyborcze do europarlamentu. Tym samym już oficjalnie potwierdzono, że jedynką w naszym regionie jest Mariusz Kamiński.

We wtorek Prawo i Sprawiedliwość zarejestrowało listy wyborcze do europarlamentu. W okręgu obejmującym województwo lubelskie jedynką jest Mariusz Kamiński. Informacja ta od wielu dni krążyła wśród polityków, jednak nikt oficjalnie nie chciał jej potwierdzić. Choć nie pochodzi on z Lubelszczyzny, to jednak tu zdobył mandat do Sejmu uzyskując w okręgu chełmskim ok. 45 tys. głosów. Sąd też decyzja, aby ponownie kandydował on z naszego regionu, gdyż wówczas ma dużą szansę na zdobycie sporego poparcia wyborców.

Z drugiego miejsca wystartuje Jacek Saryusz-Wolski. On z kolei pochodzi z Łodzi. Tu jednak postawiono na doświadczenie kandydata, gdyż obecnie jest on europosłem. Do tego to jeden z głównych negocjatorów przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na trzecim miejscu znajduje się poseł Dariusz Stefaniuk. Dalej na liście znajdują się posłowie: Anna Dąbrowska-Banaszek, Anna Baluch, Tomasz Zieliński, przyszła radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Kamila Grzywaczewska, starosta puławski Danuta Smaga, prof. Zbigniew Krysiak oraz poseł Suwerennej Polski Jan Kanthak.

PiS jako ostatnia partia zarejestrowała listy wyborcze. Przypomnijmy, jedynką z Koalicji Obywatelskiej w naszym regionie jest Marta Wcisło, listę Nowej Lewicy otwiera była prezydent Chełma Agata Fisz, Trzecia Droga postawiła na Sławomira Ćwika, zaś Konfederacja na Mirosława Piotrowskiego. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 9 czerwca. Nasz kraj będzie miał 53 deputowanych.

131 komentarzy

  1. pijak, bandyta i złodziej chce uciec przed polskim wymiarem sprawiedliwości, ale niech nie będzie taki hop do przodu, i Kamiński i Wąsik i Błaszczak, i Wawrzyk i Kaczyński i Bilean i Kaleta, i cała reszta tego pisowsko konfederacyjnego i ziobrowskiego chlewu pójdzie siedzieć
    alkoholik ma swój honor a Kamiński jest po prostu pijakiem bez honoru

  2. ciekawe czy jakby płacili po 3k a nie 30k euro to kazdy by sie tam pchał

  3. A rudy Folksdojcz , kogo wystawia w Lubelskim ? ! Który to oszust ???

  4. kryształ hahahahha

  5. Przecież on nawet nie jest z naszego regionu!!! Po za tym Lublin112 sprzedaje mu reklamy. Dziady

Dodaj komentarz