Liśnik Duży: Kierowca ciężarówki wjechał 90km/h w zakręt na ograniczeniu do 40km/h. Wpadł do rowu (zdjęcia)

We wtorek rano w Liśniku Dużym kierowca ciężarówki z naczepą (do przewozu m.in. maszyn budowlanych) wypadł z jezdni na łuku drogi, przebił barierę energochłonną i zatrzymał się w rowie. Na ograniczeniu do 40km/h wjechał w zakręt z prędkością 90km/h

We wtorek w Liśniku Dużym, na trasie pomiędzy Kraśnikiem a Annopolem, kierowca ciężarówki na rosyjskich numerach rejestracyjnych wpadł do rowu niszcząc po drodze barierę energochłonną. Jak się dowiedzieliśmy na miejscu zdarzenia tachograf ciężarówki w momencie utraty kontroli nad pojazdem miał nieco ponad 90km/h. W tym miejscu jest ograniczenie do 40km/h.

Do czasu wydobycia pojazdu z rowu ruchem wahadłowo kierowali strażacy z funkcjonariuszami policji z Kraśnika.

Śliska nawierzchnia i nadmierna prędkość sprawiły, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi. Siła uderzenia wyłamała barierę energochłonną a ciągnik ciężarówki zatrzymał się w rzece płynącej poniżej poziomu drogi. Kierowca o własnych siłach wyszedł z kabiny. Nic mu się nie stało. Został ukarany przez policjantów 500zł mandatem oraz będzie obciążony kosztami wydobycia pojazdu. Do czasu opłaty za akcję ratunkową jego pojazd będzie czekał na policyjnym parkingu.

W miejscu zdarzenia przez 1,5 godziny droga była nieprzejezdna. Na czas akcji wyciągania ciężarówki wstrzymano ruch pojazdów. W tej chwili odbywa się on bez utrudnień.


2013-09-17 14:00:19
(fot. lublin112.pl)