Niebawem ruszą prace związane z budową ekspresówki z Kraśnika w stronę Rzeszowa

Rozstrzygnięty został przetarg na budowę drogi ekspresowej z Kraśnika do granicy województwa. Trasa ma być gotowa w 2021 roku.

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała najkorzystniejsze oferty na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 od końca obwodnicy Kraśnika do granicy z województwem podkarpackim. Inwestycja została podzielona na trzy odcinki: od węzła Kraśnik Południe do węzła Janów Lubelski Północ, obwodnicę Janowa Lubelskiego oraz od węzła Janów Lubelski Południe do węzła Lasy Janowskie.

Najkorzystniejszą ofertę na pierwszy odcinek mający długość około 18 km, złożyło konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe. Wartość prac została wyceniona na blisko 390 mln zł. Drugi odcinek, o długości około 7 km, za 148,5 mln zł wybuduje firma Mota-Engil Central Europe. Z kolei ostatni, ośmiokilometrowy odcinek , konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe, które otrzyma ok. 183,6 mln zł.

– Jeśli w ciągu 10 dni nie wpłyną odwołania to po zakończeniu kontroli uprzedniej prowadzonej przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych będzie można podpisać z wyłonionymi wykonawcami umowę na zaprojektowanie i budowę trzech odcinków o łącznej długości blisko 33 km – wyjaśnia Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Podpisanie umowy nie oznacza jednak, że od razu na placu budowy pojawi się ciężki sprzęt. Przez pierwsze miesiące będą trwały prace związane z projektowaniem trasy. Dopiero po uzyskaniu pozwolenia na budowę, ruszą roboty w terenie. Inwestycja ma zostać zrealizowana w czasie 34 miesięcy, przy czym nie wlicza się w to okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Wykonawcy zapewnili 10 lat gwarancji na wykonane prace.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-08-22 08:30:20