Groził zabójstwem, żądał zatrudnienia. Na wolności był od tygodnia

68-129589

Włodawscy policjanci zatrzymali 30-latka, który groził zabójstwem żądając zatrudnienia w jednej z firm. Jak się okazało mężczyzna od tygodnia był na wolności.

 

W miniony poniedziałek do jednej z włodawskich firm wtargnął mężczyzna i grożąc zabójstwem zażądał niezwłocznego zatrudnienia. Napastnik groził kobiecie, że ją zabije w tym celu wziął nożyczki. Kobieta zdołała uciec, a pracownicy powiadomili włodawską policję.

Mundurowi zatrzymali awanturnika, jak się okazało był on pod działaniem alkoholu. Mężczyzna zachowywał się wulgarnie i agresywnie. W trakcie policyjnych czynności naruszył nietykalność funkcjonariuszy oraz znieważył ich. 30-latek trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych włodawskiej komendy, gdzie trzeźwiał oczekując na przedstawienie zarzutów.

Jak się okazało mężczyzna przebywając we włodawskim Zakładzie Karnym pracował w tym przedsiębiorstwie i dał się poznać jako dobry pracownik, w związku z czym po wyjściu z Zakładu Karnego miał zostać zatrudniony.

Tydzień temu mieszkaniec województwa łódzkiego opuścił muru więzienne, ale już następnego dnia spowodował kolizję, a innego dnia prowadził audi będąc w stanie nietrzeźwości. W poprzednich dniach nachodził również wspomnianą firmę, gdzie awanturował się i zakłócał porządek.

30-latek decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu. Za kierowanie gróźb karalnych i znieważenie zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

2018-06-27 18:04:35
(fot. Policja Włodawa)