Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zrobił przegląd samochodu, nie widząc samochodu. Trzy osoby z zarzutami

Diagnosta jednej ze stacji w Chełmie usłyszał zarzuty poświadczenia nieprawdy, co do faktu przeprowadzenia badań technicznych samochodu. Mężczyzna przyjął korzyść majątkową, ale w rzeczywistości żadnej kontroli pojazdu nie przeprowadził. Zarzuty usłyszeli też dwaj mężczyźni, którzy wręczyli mu pieniądze.

Chełmscy policjanci udowodnili pracownikowi jednej ze stacji diagnostycznych w Chełmie poświadczenie nieprawdy, co do ważności przeglądu technicznego samochodu, którego nawet nie widział.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przyjął w zamian korzyść majątkową. Zarzuty w tej sprawie usłyszał również 29-letni mieszkaniec gminy Dorohusk i 51-letni obywatel Ukrainy, którzy za naruszenie przepisów prawa wręczyli mu pieniądze.

– Wczoraj wszyscy trzej zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. Wobec uprawnionego diagnosty i 29-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, z kolei wobec obywatela Ukrainy poręczenie majątkowe. Przestępstwo korupcji zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10 – informuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej policji.

(fot. pixabay.com)

22 komentarze

 1. No i prawidłowo. Nie stać cię na serwisowanie samochodu? To jeździj czymś, czego koszty utrzymania cię nie przerosną, np. rowerem.

 2. Warsztat zachował się prawidłowo w czasie pandemii. Wykonał tele przegląd, mógł też poinstruować właściciela zdalnie jak to wykonać. Ja bym szedł w tą stronę. Lekarze też nas nie widzą a leczą.

 3. Nie chwalę się.
  Nigdy nie wyjechałem na ulicę niesprawnym autem.

  Pierwszym razem auto było po stłuczce i tak korzystniej, przegląd bez auta a potem naprawa.
  Drugim razem – nie pamiętam dlaczego tak zrobiłem.

  Uważam, że jak ktoś ma trochę oleju w głowie, z przeglądem czy bez – nie wyjedzie niesprawnym autem, ale jak ktoś jest d…l, to i kilka dni po przeglądzie może mieć niesprawną bryczkę i pojedzie.