Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Znalazł portfel z pieniędzmi. Zachował się uczciwie

Mieszkaniec gminy Chodel znalazł na ulicy portfel z pieniędzmi i dokumentami. Mężczyzna bez chwili namysłu zgłosił się na policję. Portfel wraz z zawartością trafił już w ręce właściciela.

W minioną niedzielę dyżurny opolskiej jednostki został poinformowany przez mieszkańca gminy Chodel o znalezieniu na ulicy portfela z zawartością pieniędzy i dokumentów. Uczciwy znalazca zgłosił się na policję i poprosił o pomoc w odnalezieniu właściciela zguby. W środku portfela znajdowały się dokumenty – dowód osobisty, prawo jazdy oraz pieniądze w kwocie ponad 2 500 złotych.

Policjanci bardzo szybko nawiązali kontakt z właścicielem zguby. Okazał się, że portfel należy do mieszkańca gminy Łęczna. Jeszcze tego samego dnia mundurowi przekazali mężczyźnie portfel wraz z zawartością pieniędzy i dokumentów.

– Taka postawa mężczyzny zasługuje na wyjątkowe uznanie. Dzięki uczciwości i chęci niesienia pomocy innym, mężczyzna odzyskał zagubiony portfel. Pamiętajmy również, że zwrot znalezionych rzeczy jest obowiązkiem każdego znalazcy, który zgodnie z przepisami – powinien dołożyć wszelkich starań, aby zguba trafiła do rąk prawowitego właściciela. Za przywłaszczenie znalezionej rzeczy grozi kara – wyjaśnia aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112