Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zmiótł toyotą stację roweru miejskiego. Wypadek na Placu Wolności (wideo, zdjęcia)

W nocy z czwartku na piątek na Placu Wolności doszło do groźnego wypadku. Pojazd osobowy uderzył w metalowe słupki i stację roweru miejskiego.

34 komentarze

 1. Przynajmniej jakaś odmiana, a nie tylko BMW i Audi

 2. rowerem jestem

  Czyżby ktoś postanowił wyeliminować rowerzystów z ulic Lublina poprzez kasację samych rowerów? 😀
  1 stacja to tylko kropla w morzu infrastruktury rowerowej, także pewnie możemy liczyć na kolejne działania 😀

 3. Przynajmniej jakiś pozytywny skutek nieszczęścia – będzie mniej rowerów na chodnikach.

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Fakt. Ja też bym wolał znacznie więcej rowerów na ulicach, a nie chodnikach.

   • Ludzie jeżdżący rowerami nie mają zbyt dużego poziomu intelektualnego więc ich jazda jest mało inteligentna. Nic nie poradzisz. Rower w mieście będzie patologią bo zawsze będzie utrudniać innym funkcjonowanie.

    • Niestety, a co gorsze ta banda i tak dalej nie rozumie że nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania…

     • Nie chcę bronić kogoś, kto nie przestrzega przepisów (także rowerzystów czy tym bardziej chodnikowców rowerowych), ale oceniać całą co najmniej kilkumilionową grupę rowerzystów (do której sam należysz/należałeś, jeżeli kiedykolwiek jeździłeś rowerem) w ten sposób nie jest sprawiedliwe.Tym bardziej w kontekście tego artykułu, gdzie to nie rowerzysta spowodował tę kolizję.
      Na co drugim balkonie, w co trzeciej piwnicy, w każdym garażu stoją rowery. Ktoś tym przecież jeździ. Rowerów w Polsce jest więcej niż samochodów, więc pisząc to obrażasz wszystkich dookoła, prawie bez wyjątków.

    • Powiadasz, że im więcej kół w pojeździe to tym mądrzejszy kierujący. Są jakieś badania na ten temat?
     Czy kiedykolwiek widziałeś rozwinięte zachodnioeuropejskie miasto czy twoje wzorce to zacofane komunikacyjnie miasto gdzieś na wschodzie europy – gdzie istotnie, w każdym gospodarstwie jest przynajmniej 1 samochód.
     Środkiem transportu najbardziej utrudniającym funkcjonowanie jednemu kierowcy najczęściej jest drugi kierowca, bo:
     -nie widziałem jeszcze korków spowodowanych nadmiarem rowerzystów, a spowodowanych samochodów osobowych obserwuję codziennie
     -nie widziałem jeszcze kłótni czy bójki pomiędzy dwoma rowerzystami* a pomiędzy kierowcami obserwuje się codziennie na filmikach z kraju
     -nie widziałem jeszcze złośliwości robionych pomiędzy rowerzystami sobie nawzajem, a złośliwości robionych przez kierowcę wobec innych uczestników jest od groma (nawet jeżeli znalazłby się przykład złego/złośliwego zachowania rowerzysty to są to bardzo pojedyncze przypadki, których nazbiera się promil ze wszystkich uczestników)
     -nie ma problemu z wyprzedzaniem się pojazdów jednośladowych (w tym także rowerów) z wykorzystaniem 1 pasa. Problem z wyprzedzaniem pojawia się tylko gdy pojazdem wyprzedzanym/wyprzedzającym jest wieloślad

     *) -dresiarzy na rowerach jadących po chodniku czy wiejskich pijaczków pod sklepem z rowerem nie zaliczam do rowerzystów – to odpowiednik pijaka w samochodzie, których nawet na tym chyba nikt nie broni

    • Do kierowanie ciężarówką także doktoratu i przynależności do Mensy nie potrzeba. Wolę idiotę na rowerze niż w samochodzie i wydaje mi się, że trudno obiektywnie i miarodajnie ocenić gidze jest ich więcej.
     To, że dzieci/nastolatkowie na rowerze nie zawsze znają i przestrzegają przepisów jest bardziej zrozumiałe i wytłumaczalne niż ludzie troszkę (ale niekoniecznie) starsi w samochodach i z posiadanym (przeważnie) prawie jazdy.

    • Odezwał się pantofelek.

  • Byle tylko nie środkiem drogi jechały sieroty.

 4. Gdyby jechal maksymalnie 50 km/h nie byloby tego artykulu. Dlaczego noe jezdzimy jak w niemczech tylko wieczny szpan popis wszyscy na mnie sie patrza,panowie zazdroszcza panie podziwiaja rywalizacja.stale tempo i jedziemy i korkow nie ma. Pieszych przepuszczacc na remontach i okolice szkół ograniczenia predkosci to swietosc i ile ludzi wiecej przezyje. Wojny nie ma a ludzie gina na drogach i rozwalaja wszystko.

  • W Niemczech chyba nie byłeś że takie głupoty piszesz.

   • sam chyba nie byłeś, niemcy w terenie zabudowanym jadą przykładnie 50 km/h jeden za drugim, fakt, że po za miastem zaczyna sie totalna zapierd..anka

  • Popieram, nigdy nie zrozumiem jak można narażać życie swoje i innych szybką jazdą.

  • a najbardziej boją się islamskich terrorystów….

 5. W tym przypadku może i spanie ale na polskich drogach jest wiele absurdów takich jak ograniczenia prędkości tam gdzie powinna być co aj niej o 20 większą od dozwolonej, zakaz wyprzedzania na prostym odcinku drogi poza terenem zabudowanym, linia przerywania przed wzniesienie z zza którego nie widać czy coś wyjedzie itp. Itd.

 6. Na moje oko ponad 100 km/h mam nadzieję że sprawca pożegnał się już z prawem jazdy.

 7. Tak jak widać, społeczniaków nie brakuje.

 8. Zabrać wieśniakowi prawo jazdy jak nie umie jeździć

 9. Kupi takie to to takiego pierdziszewa b+g ledwo to to jedzie tylko słychać brrrrrrrryyyyyy wwwrrrrrrrrrryyyyyyyyy a rozpędza się kulometr benzynowy szrotowóz! A pomimo tego i tak baranbpotrafi szkód narobić. ! Do utylizacji z nim !

 10. Dzięki niemu powstało nowe miejsce do parkowania.

  Dobrze, że kogoś nie zabił…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo