Zmiótł toyotą stację roweru miejskiego. Wypadek na Placu Wolności (wideo, zdjęcia)

W nocy z czwartku na piątek na Placu Wolności doszło do groźnego wypadku. Pojazd osobowy uderzył w metalowe słupki i stację roweru miejskiego.

Do zdarzenia doszło około północy, w nocy z czwartku na piątek, na Placu Wolności w Lublinie. Jak nam przekazano kierowca pojazdu marki Toyota, jadąc w kierunku ul. Bernardyńskiej wypadł z drogi, ściął metalowe słupki odgradzające jezdnię od chodnika, a następnie wjechał na chodnik i uderzył w stację roweru miejskiego.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja. Co najmniej jedna osoba została poszkodowana.

Z relacji osób będących na miejscu wypadku wynika, że pojazd niemal zmiótł z powierzchni stację rowerów miejskich. Infrastruktura do wypożyczania jednośladów oraz rowery zostały znacznie uszkodzone. Na miejscu pracują policjanci, trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Jeden pas jest częściowo nieprzejezdny.

Więcej szczegółów zdarzenia w piątek rano.

(fot. wideo lublin112.pl i nadesłane Kamil – dziękujemy!)

Zobacz również

34 komentarze

 1. Przynajmniej jakaś odmiana, a nie tylko BMW i Audi

 2. rowerem jestem

  Czyżby ktoś postanowił wyeliminować rowerzystów z ulic Lublina poprzez kasację samych rowerów? 😀
  1 stacja to tylko kropla w morzu infrastruktury rowerowej, także pewnie możemy liczyć na kolejne działania 😀

 3. Przynajmniej jakiś pozytywny skutek nieszczęścia – będzie mniej rowerów na chodnikach.

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Fakt. Ja też bym wolał znacznie więcej rowerów na ulicach, a nie chodnikach.

   • Ludzie jeżdżący rowerami nie mają zbyt dużego poziomu intelektualnego więc ich jazda jest mało inteligentna. Nic nie poradzisz. Rower w mieście będzie patologią bo zawsze będzie utrudniać innym funkcjonowanie.

    • Niestety, a co gorsze ta banda i tak dalej nie rozumie że nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania…

     • Nie chcę bronić kogoś, kto nie przestrzega przepisów (także rowerzystów czy tym bardziej chodnikowców rowerowych), ale oceniać całą co najmniej kilkumilionową grupę rowerzystów (do której sam należysz/należałeś, jeżeli kiedykolwiek jeździłeś rowerem) w ten sposób nie jest sprawiedliwe.Tym bardziej w kontekście tego artykułu, gdzie to nie rowerzysta spowodował tę kolizję.
      Na co drugim balkonie, w co trzeciej piwnicy, w każdym garażu stoją rowery. Ktoś tym przecież jeździ. Rowerów w Polsce jest więcej niż samochodów, więc pisząc to obrażasz wszystkich dookoła, prawie bez wyjątków.

    • Powiadasz, że im więcej kół w pojeździe to tym mądrzejszy kierujący. Są jakieś badania na ten temat?
     Czy kiedykolwiek widziałeś rozwinięte zachodnioeuropejskie miasto czy twoje wzorce to zacofane komunikacyjnie miasto gdzieś na wschodzie europy – gdzie istotnie, w każdym gospodarstwie jest przynajmniej 1 samochód.
     Środkiem transportu najbardziej utrudniającym funkcjonowanie jednemu kierowcy najczęściej jest drugi kierowca, bo:
     -nie widziałem jeszcze korków spowodowanych nadmiarem rowerzystów, a spowodowanych samochodów osobowych obserwuję codziennie
     -nie widziałem jeszcze kłótni czy bójki pomiędzy dwoma rowerzystami* a pomiędzy kierowcami obserwuje się codziennie na filmikach z kraju
     -nie widziałem jeszcze złośliwości robionych pomiędzy rowerzystami sobie nawzajem, a złośliwości robionych przez kierowcę wobec innych uczestników jest od groma (nawet jeżeli znalazłby się przykład złego/złośliwego zachowania rowerzysty to są to bardzo pojedyncze przypadki, których nazbiera się promil ze wszystkich uczestników)
     -nie ma problemu z wyprzedzaniem się pojazdów jednośladowych (w tym także rowerów) z wykorzystaniem 1 pasa. Problem z wyprzedzaniem pojawia się tylko gdy pojazdem wyprzedzanym/wyprzedzającym jest wieloślad

     *) -dresiarzy na rowerach jadących po chodniku czy wiejskich pijaczków pod sklepem z rowerem nie zaliczam do rowerzystów – to odpowiednik pijaka w samochodzie, których nawet na tym chyba nikt nie broni

    • Do kierowanie ciężarówką także doktoratu i przynależności do Mensy nie potrzeba. Wolę idiotę na rowerze niż w samochodzie i wydaje mi się, że trudno obiektywnie i miarodajnie ocenić gidze jest ich więcej.
     To, że dzieci/nastolatkowie na rowerze nie zawsze znają i przestrzegają przepisów jest bardziej zrozumiałe i wytłumaczalne niż ludzie troszkę (ale niekoniecznie) starsi w samochodach i z posiadanym (przeważnie) prawie jazdy.

    • Odezwał się pantofelek.

  • Byle tylko nie środkiem drogi jechały sieroty.

 4. Gdyby jechal maksymalnie 50 km/h nie byloby tego artykulu. Dlaczego noe jezdzimy jak w niemczech tylko wieczny szpan popis wszyscy na mnie sie patrza,panowie zazdroszcza panie podziwiaja rywalizacja.stale tempo i jedziemy i korkow nie ma. Pieszych przepuszczacc na remontach i okolice szkół ograniczenia predkosci to swietosc i ile ludzi wiecej przezyje. Wojny nie ma a ludzie gina na drogach i rozwalaja wszystko.

  • W Niemczech chyba nie byłeś że takie głupoty piszesz.

   • sam chyba nie byłeś, niemcy w terenie zabudowanym jadą przykładnie 50 km/h jeden za drugim, fakt, że po za miastem zaczyna sie totalna zapierd..anka

  • Popieram, nigdy nie zrozumiem jak można narażać życie swoje i innych szybką jazdą.

  • a najbardziej boją się islamskich terrorystów….

 5. W tym przypadku może i spanie ale na polskich drogach jest wiele absurdów takich jak ograniczenia prędkości tam gdzie powinna być co aj niej o 20 większą od dozwolonej, zakaz wyprzedzania na prostym odcinku drogi poza terenem zabudowanym, linia przerywania przed wzniesienie z zza którego nie widać czy coś wyjedzie itp. Itd.

 6. Na moje oko ponad 100 km/h mam nadzieję że sprawca pożegnał się już z prawem jazdy.

 7. Tak jak widać, społeczniaków nie brakuje.

 8. Zabrać wieśniakowi prawo jazdy jak nie umie jeździć

 9. Kupi takie to to takiego pierdziszewa b+g ledwo to to jedzie tylko słychać brrrrrrrryyyyyy wwwrrrrrrrrrryyyyyyyyy a rozpędza się kulometr benzynowy szrotowóz! A pomimo tego i tak baranbpotrafi szkód narobić. ! Do utylizacji z nim !

 10. Dzięki niemu powstało nowe miejsce do parkowania.

  Dobrze, że kogoś nie zabił…

 11. Głupi uśmiech na piance piwa

  Czyli potwierdziło się co mówił Janusz że Toyoty kupują idioty… ?

 12. Jaki pacan lepszy! Gratulacje, to aktualny rekordy swiata w durnocie…

 13. Widocznie nie lubi rowerzystów.

 14. Jak był po kielichu, bądź bez prawa jazdy to będzie to jego najkosztowniejsza przejażdżka w życiu.

 15. No to ubezpieczyciel nieźle beknie za te straty…..!!

  • Pudło. Był pod wpływem więc buli z własnej kieszeni. Brawo On! Ciekawe co na to powie jego kobieta, rodzina, dzieci? Dumni są z latorośli?

 16. Niech poda do sądu Zarząd Dróg za złą przyczepność nawierzchni, dla takich „kierowców” drogą powinna być zbudowana jak rzepy w butach,ps. Od godziny 23 obowiązuje nie 50 a 60 km/h , poza tym godziny nocne są bardziej niebezpieczne niż w dzień , nawet w nocy o północy na pierwszenstwie na skrzyżowaniach zwalniam bo wtedy szaleńcy buszują.

 17. Studętkom jezdem, to wiem, że...

  Jakby na to nie patrzeć to… Chwała Bogu, że dzięki Bogu, bo jak by tak nie daj Boże, to niech Pan Bóg broni !!!

  * – Niepotrzebne skreślić

 18. rowery.rar

 19. pewnie 500 zloty mandatu dostanie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online