Niedziela, 28 kwietnia 202428/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zielone przystanki autobusowe, drzewa w centrum i łąki kwietne. Wybrano projekty do realizacji w ramach Zielonego Budżetu

Ze 145 wniosków, jakie zostały złożone do tegorocznej edycji Zielonego Budżetu w Lublinie, ocenę formalną przeszły 133 z nich. Teraz wybrano zwycięskie projekty, które zostaną zrealizowane.

21 komentarzy

  1. Drzewa będą super upiększały tę parkingową część Krakowskiego Przedmieścia. Tylko te blachosmrody pomiędzy drzewami szpecą. Może chociaż oddzielić chodnik od parkingu i samochody wyprowadzić z chodnika robiąc z części chodnika miejsce ( z innego podłoza typu asfalt lub inna kostka ) do parkowania RÓWNOLEGŁEGO. Kierowcy muszą mieć wydzieloną część chociaż uskokiem aby nie wjeżdzali na chodnik zbyt daleko zabierając miejsce pieszym.

    • No i przystanki będą super . Choć autobus nie wiadomo kiedy przyjedzie , bo prezydent zrobił cięcie o 28 mil.zł. na komunikację miejską , to będzie mile posiedzieć na zielonej trawce pod zielonym drzewkiem .

    • Proponuje żebyś zamieszkał w lesie w szałasie jesli tak bardzo kuja Cie w oczy wynalazki współczesnej technologii.

      • Tak zwłaszcza te 15-20 letnie strucle których w Lublinie nie brakuje

        • Jako reprezentant średniowiecza możesz zawsze poruszać się powozem konnym, tylko pamietaj aby sprzątać łajno za sobą.

  2. Kolejne setki tysiecy przekrecone na tych projektach. 50 drzew za 100tys? Ciekawe. Sie dowiemy jak juz zaplacimy.

  3. A ile trawników i chodników pod domami rządzących??

  4. jakie ptaki na LSM ?? Ludzie, mało jest sra… gołębi ?? Wszystko zafajdane że przejść się nie da.

  5. Jesli tak dalej pójdzie cięcie rozkładów MPK, to za rok dwa przystanki będzie można w ogóle w kwietniki zmienić, a zatoczki obsadzić jabłonkami lub kapustą 🙂 Osobiście mi to nie przeszkadza, bo od dwu lat szkoda mi godziny czasu na dojazd do pracy , skoro mogę 10 minut samochodem, mniej płacąc. Wiwat tzw. ekologia!

  6. I jeszcze mech zasadzić na wysokim czole Prezdęta Miasta Inspiracji. Będzie i ekologicznie i estetycznie.

  7. Gdzie jest aleja lipowa na Sławinie?

    • Tutaj z pewnością nie chodzi o nazwę ulicy 🙂
      Na stronie internetowej miasta Lublin można znaleźć szczegóły dotyczące wszystkich projektów w ramach Zielonego Budżetu 2020.
      Opis dla projektu: „Zadbajmy o aleje lipową”
      Celem projektu jest ochrona i pielęgnacja 40 okazów starodrzewu w dzielnicy Sławin (od ul. Sławinkowskiej do ul. Zbożowej – 25 drzew, od wyjazdu z Muzeum Wsi Lubelskiej w stronę centrum miasta – 5 drzew, od ul. Zbożowej do granic miasta – 10 drzew). Efektem będzie poprawa estetyki oraz zabezpieczenie drzew przed skutkami wichur i nawałnic – likwidacja zagrożenia, jakie drzewa mogą stanowić dla ruchu samochodowego i pieszego.

  8. Wyciac drzewa żeby posadzić drzewa to jest biznes

  9. Szanowni Państwo dlaczego nie dba się o ul. Zana. Dawniej były drzewa po kolejnych budowach wzdłuż ulicy żadnych drzew, krzewów ale za to spaliny z samochodów, odgłos licznych klimatyzatorów, że nie można rozstrzelnić okna, terkot klimatyzacji autobusów na końcowym MPK 155 i 158. Ulica Zana winna być zagospodarowana zielenią – są tu duże biurowce, Banki, Sąd, ZUS, Komfort itp. budynki użyteczności publicznej. Dawniej za czasów słusznie minionych dzielnica LSM była piękna zielenią.

    • budżet obywatelski

      Szanowna Pani.
      Gotowe koncepcje jak i same pomysły mogły zgłaszać Rady Dzielnicy jak i sami mieszkańcy.
      Jak widać ze 145 wniosków ocenę formalną przeszły 133 z nich.
      Obecnie to nie jest jakiś urzędniczy wymysł bo w 2018 r. do ustaw o samorządach: gminnym, powiatowym i województwa dodano regulacje o budżecie obywatelskim.
      Jako podatnik ma Pani obowiązki ale również i prawa.
      Dlaczego Pani z nich nie korzysta ?

  10. Pięknie bedzie ,drzewa super w tle najgorsze drogi w Polsce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z kraju