Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Za te manewry 74-letni kierowca stracił prawo jazdy (wideo)

Wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 801 pojazd osobowy wypadł z drogi. Nie potwierdziły się wstępne informacje, mówiące o tym, że kierowca opla zasłabł w trakcie jazdy. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15 na drodze wojewódzkiej nr 801 w miejscowości Gołąb w powiecie puławskim, na trasie Dęblin – Puławy. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy wypadł z drogi.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że kierowca opla, jadąc od strony Puław, po minięciu Wólki Gołębskiej, rozpoczął manewr wyprzedzania jadącego przed nim pojazdu i kontynuował go, mimo jadących z naprzeciwka samochodów.

Kierowcy widząc co się dzieje, zjeżdżali na pobocze, żeby uniknąć zderzenia. Po wyprzedzeniu samochodu jadącego przed nim, kierowca opla stracił panowanie nad kierownicą i zjechał z drogi, zatrzymując się w rowie. Nie potwierdziły się wstępne informacje o tym, że kierujący zasłabł w trakcie jazdy. 74-letni mieszkaniec gminy Puławy został przewieziony do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy, nie doznał poważnych obrażeń.

W związku ze stworzeniem realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za swoje zachowanie, kierowca będzie odpowiadał przed sądem.

(fot. Policja Puławy, wideo deblinnews.pl)

35 komentarzy

  1. frog to pipa przy nim , nawet stig polotu nie ma , a bor jazdy uczyć się może od dziadka

  2. Stary i głupi.

  3. Fajne te wasze komentarze. Już teoria, że kierowca Passata winien. Fujarki, może czas odświeżyć przepisy ruchu drogowego. Kończenie manewru wyprzedzania na podwójnej ciągłej oraz skrzyżowaniu to fujarki nie widzą ? Jak się nie jest pewnym wyprzedzania to się nie wykonuje takiego manewru tym bardziej, że inne auta spychał ze swojego pasa ruchu.

  4. Podobny dziadunio zachowywał się wczoraj na drodze. Wyprzedzał z lewej i z prawej, oczywiście bez kierunkowskazów z szelmowskim uśmiechem, wciskał się na grubość lakieru, aby w terenie zabudowanym przyspieszyć do stówki… a babcia obok hahała się do rozpuku… Chyba jednak założę kamerę do auta…

  5. Czytam, czytam i stwierdzam że sami „znawcy” prawa i przepisów ruchu drogowego piszą komentarze. Brawo!!!

  6. Płk *** ***. Zastępca szefa Więzienistwa. Oczywiście z nadania PiS. Prywatnie kolega Zbigniewa Zera. W listopadzie 2019 r w Kozienicach, smiertelnie potrącił na przejściu dla pieszych 60 letnią kobietę. Do dziś dzień nie ma przedstawienionych zarzutów i pracuję sobie jak gdyby nigdy nic.

  7. TO JA KIEROWALEM TYM SAMOCHODEM PRZYZNAJE SIE , TERAZ MOZECIE MNIE ROZSTRZELAC

Z kraju

Polityka i społeczeństwo