Za te manewry 74-letni kierowca stracił prawo jazdy (wideo)

Wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 801 pojazd osobowy wypadł z drogi. Nie potwierdziły się wstępne informacje, mówiące o tym, że kierowca opla zasłabł w trakcie jazdy. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15 na drodze wojewódzkiej nr 801 w miejscowości Gołąb w powiecie puławskim, na trasie Dęblin – Puławy. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy wypadł z drogi.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że kierowca opla, jadąc od strony Puław, po minięciu Wólki Gołębskiej, rozpoczął manewr wyprzedzania jadącego przed nim pojazdu i kontynuował go, mimo jadących z naprzeciwka samochodów.

Kierowcy widząc co się dzieje, zjeżdżali na pobocze, żeby uniknąć zderzenia. Po wyprzedzeniu samochodu jadącego przed nim, kierowca opla stracił panowanie nad kierownicą i zjechał z drogi, zatrzymując się w rowie. Nie potwierdziły się wstępne informacje o tym, że kierujący zasłabł w trakcie jazdy. 74-letni mieszkaniec gminy Puławy został przewieziony do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy, nie doznał poważnych obrażeń.

W związku ze stworzeniem realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za swoje zachowanie, kierowca będzie odpowiadał przed sądem.

(fot. Policja Puławy, wideo deblinnews.pl)

Zobacz również

35 komentarzy

 1. Wina i kara .

  • Kara powinna być natychmiastowa a nie jakieś: „wkrótce stanie przed sądem”. Ja będąc w zaprzyjaźnionych nam Stanach swoje polskie prawo jazdy przez niewiedzę zamieniłem na prawko obowiązujące w stanie New Jersey i ośmieliłem się z nim udać do sąsiadującego stanu, tam podczas rutynowej kontroli okazało sie, że ja powinienem posiadać inne prawo jazdy, obowiązujące w całych Stanach. Prosto zza kierownicy zawleczono mnie przed nawet niewysoki sąd i po piętnastu minutach w asyście policjanta udałem się do bankomatu po półtora tauzena baksów kary.
   Dobrze, że je miałem na karcie, bo inaczej siedząc w mamrze czekałbym aż „wkrótce” mi je ktoś z rodziny dowiezie.

   • Do-Chichot losu

    widzisz jaki chory i patologiczny to system i kraj te USA. To BANDYCKI kraj, złodziej świata.

  • A co z właścicielem passacika?
   Powinien ponieść również konsekwencje za wtórne stworzenie zagrożenia. Uniemożliwił w sposób bezczelny wyprzedzenie. Na 100% widział, że jest wyprzedzany. A może to on „zasłabł” i mu noga na gazie została i przyspieszał nieprzepisowo?

   • To prawda. Kierowca opla winny, się passerati też nie lepszy. Widząc co się dzieje mógł po prostu wciskać hamulec i dać się wyprzedzić. Miał na to dużo czasu.

    • Nie no oczywiście, nie szukajmy winy w swoim zachowaniu, szukajmy jej u innych. Dziad zawinił i basta. Nic go nie tłumaczy i kara należy się jak psu miska.

    • Mam nadzieję że nie masz prawa jazdy i nigdy go nie będziesz miał, bo takim to hamują podczas gdy ktoś ich wyprzedza powinno być natychmiast odbierane.

    • Kupcie sobie okulary kierowcy z bożej łaski. Nie widzicie , że kierowca passata zwalniał. Nie widać świateł hamulcowych ?

   • zgadzam się z wami.
    Volkswagen Passat LPU 37199 współwinien.
    nie bronię kierowcy opla ale passat powinien nie przyśpieszać

    szkoda ze nasza policja też tego wątku nie zbadała.

    • A kto mu zabroni przyspieszenia po minięciu terenu zabudowanego? Przyspieszać nie można będąc wyprzedzanym, a wyprzedzanie zaczyna się dopiero jak pojazd wyprzedzający znajduje się obok wyprzedzanego a nie za nim.

     • Tylko skur…. Chamskie bydle przyspiesza go jest się wyprzedzanym. Taki katolicki wielce kraj. Większość społeczeństwa chodźi do kosciola deklaruje wiarę w Boga. A to pozerzy! Farbowane lisy.

 2. No to się geriatrycznemu terroryście nie udało wymigać od odpowiedzialności… 😛

 3. 74 lat i nie może w łańcuszku jechać. Hemoroidy parzą, czy co? Ja myślę, że nie wyrósł z cwaniactwa, krętactwa, a wręcz się udoskonalił.

 4. bardzo dobrze, to już podchodziło pod usiłowanie zabójstwa.

 5. I tak lepiej jeździ od tych wszystkich konfidentów, powolniaków, frajerów, sześćdziesiątek i społeczniaków razem wziętych. Jak jadę swoją m-pakietową BMW X6 to też walę we frajerów na czołówkę i spycham ich na pobocze. Hhehehe. Zawsze mam bekę jak świecą we mnie długimi i trąbią czasem. Lubię wyprzedzanie na trzeciego a czasem nawet na czwartego bo wówczas czuję adrenalinę i nie nudzę się w trasie.

  • Pabloo(oryginał)

   A Świstak siedzi i bawi się papierkami…

  • Na jakiś podryw tu liczysz? Rozmarzyłeś się, wsiadaj do swojej wyszpachlowanej E36, może coś wyrwiesz na Lubartowskiej.

   • @amdr
    Od e36 to ja zaczynałem w 2007, gdy tylko prawko zdałem. Teraz jest X6. Wyszpachlowana była bo nie jeździłem jak pi**a, tylko zapi****lałem i nieraz o barierkę otarłem albo do rowu wjechałem. Ale lepiej tak było ćwiczyć drifty i zawalanie niż być powolniakiem całe życie. I tak nikomu nic nigdy nie zrobiłem a z rowu można zawsze samochód wyciągnąć.

   • Dokladnie na lubartowskiej cos wyrwiesz z pudrowaniem nosa, jak jade tamtedy to jiz ledwo co chodza tam

  • Słaby troll z ciebie 2/10

  • Dobrze prawisz. Chwd tym wszystkim cwoka jadącym 40km/h. Bojących się mandatu bardziej niż Żydzi Himmlera.

 6. To już mega po bandzie jak ktoś powie , że geriatrycy jeżdżą powoli i bezpiecznie napluję mu w mordę

 7. Ty weź sie za lekcje. Namaluj obrazek z plastyki i nie komentuj, bo to dla dorosłych

 8. Od dwudziestu lat nie wsiadłem w swoich samochodach bez wideorejestratora. To czarna skrzynka. Grosze kosztuje ale naprawdę warto.

  • Apostazy Pierdółko, brat Eustachego (też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

   Popieram pana, panie „pietrek”.
   W moim foksie mam rejestrowanie z dwóch kamer jednocześni; z przodu i z tyłu.
   Na wypadek jakby jakiś zboczeniec zechciał mnie zajść od tyłu.

 9. Geriatryk? Dlaczego mnie to nie dziwi. To zaraz po babach na drogach druga „nietykalna” grupa społeczna. Gdyby okazał się babą pan Policjant pogroziłby palcem i rozeszło by się po kościach.

 10. Tera najmundrzejszy @Franio komenduje,cicho tam

  P J powinien też stracić ćwok z paseratii.Obydwu skierować do psychologa,czy nadają się na kierowcę.

 11. frog to pipa przy nim , nawet stig polotu nie ma , a bor jazdy uczyć się może od dziadka

 12. Stary i głupi.

 13. Fajne te wasze komentarze. Już teoria, że kierowca Passata winien. Fujarki, może czas odświeżyć przepisy ruchu drogowego. Kończenie manewru wyprzedzania na podwójnej ciągłej oraz skrzyżowaniu to fujarki nie widzą ? Jak się nie jest pewnym wyprzedzania to się nie wykonuje takiego manewru tym bardziej, że inne auta spychał ze swojego pasa ruchu.

 14. Podobny dziadunio zachowywał się wczoraj na drodze. Wyprzedzał z lewej i z prawej, oczywiście bez kierunkowskazów z szelmowskim uśmiechem, wciskał się na grubość lakieru, aby w terenie zabudowanym przyspieszyć do stówki… a babcia obok hahała się do rozpuku… Chyba jednak założę kamerę do auta…

 15. Czytam, czytam i stwierdzam że sami „znawcy” prawa i przepisów ruchu drogowego piszą komentarze. Brawo!!!

 16. Płk *** ***. Zastępca szefa Więzienistwa. Oczywiście z nadania PiS. Prywatnie kolega Zbigniewa Zera. W listopadzie 2019 r w Kozienicach, smiertelnie potrącił na przejściu dla pieszych 60 letnią kobietę. Do dziś dzień nie ma przedstawienionych zarzutów i pracuję sobie jak gdyby nigdy nic.

 17. TO JA KIEROWALEM TYM SAMOCHODEM PRZYZNAJE SIE , TERAZ MOZECIE MNIE ROZSTRZELAC

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8359zł 1.04%
  • GBP 4.9195zł 0.89%
  • EUR 4.5055zł 0.57%
  • CHF 4.1902zł 0.82%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki