Niedziela, 05 maja 202405/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z każdego miejsca wynoszą ogrom śmieci, przeważają zielone butelki po piwie. Jest petycja do Perły

Większość śmieci, jakie zalegają w publicznych miejscach, stanowią bezzwrotne butelki po piwie. Problem jest duży, gdyż z kilkudziesięciu metrów kwadratowych, zbierane są setki tych szklanych opakowań.

44 komentarze

  1. wpis od czytelnika

    Sprzedaż napojów w zwrotnych butelkach się nie opłaca. Ze świecą szukać teraz oranżadek w zwrotnych butelkach. Kiedyś tego było pełno.

    Inna sprawa że Perla to nie jest dobre piwo.

  2. Qur.wa ! Jak w czasach eko-nagonki na segregację, szklana butelka może być niewymienna ?!?! Każde szklane opakowanie jest w 100% przetwarzalne, nawet po winie czy wódce! W Niemczech nawet plastikowe PET idą do zwrotu za kaskę w automacie a u nas trzeci świat ! Malo tego, nawet zwrotna butelka jest niezwrotna bo pani sklepowa mówi. ” nie przyjmę, u nas takiego piwa nie ma ” SKANDAL !!!

  3. pisipotojednozlo

    najlepiej jakby zamiast zielonych butelek leżały aluminiowe puszki…

    • Leżą, ale są prawie natychmiastowo zbierane przez puszkensów, dlatego społeczniaki ich nie widzą.

  4. Można zorganizować to jak w innych krajach, na większość szklanych butelek i puszek wprowadzić kaucję. Ale po co jak lepiej zbierać. Pozdrawiam

  5. Już dawno mówiłem, że z tymi zielonymi to jakaś lipa, albo zrobić je też zwrotne albo ich nie produkowac

  6. Powinniśmy wziąć przykład z Niemców za 90% butelek musimy pierwsze zapłacić kaucję a potem po zdaniu dostajemy zwrot np. Za butelkę pet 0,25ceny myślę że nie było by tego problemu ale to musi nasz rząd wymusić na producentach

    • Zieloni niech ruszą dopę jeden raz w słusznej sprawie, no tak ale za to kasy nie dostaną tak jak za zamek w puszczy no i cisza.

  7. Po co to wszystko nie lepiej było by gdyby miasto uruchomiło skup szła i problem sam się rozwiążę . Ziomale sobie trochę dorobią.

  8. Myślę że problemem nie jest produkcja bezzwrotnych butelek a kultura osobista ludzi którzy nie potrafią zachować po sobie porządku. A może Pan Tomasz Futyma przygotuje petycje do wydziału ochrony środowiska o przygotowanie kampanii reklamowej: ,,posprzątaj po sobie” i raczej nie ograniczał bym się tylko do problemu butelek ale wszystkich śmieci. Spokojnie można plakaty porozwieszać na stacjach benzynowych, w sklepach…

  9. w niektórych krajach wszystkie butelki są z kaucją, nie ważne jaki mają kolor

  10. To pewnie te same osoby co nie sprzątają po psie i wyrzucają śmieci jadąc samochodem. Jak ktoś jest śmieciarzem to już nim zostanie.