Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ferie 2024 w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny

Oferta Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym na ferie zimowe 2024 r. 

Oddział: Muzeum Sztuki Złotniczej

Rynek 19, Kazimierz Dolny

Warsztaty: Mistrzowie Złota | lekcja muzealna + warsztaty plastyczne

Podczas lekcji muzealnej i warsztatów uczestnicy dowiedzą się o właściwościach złota, srebra i innych metali, o wydobywaniu i pozyskiwaniu metali szlachetnych, ale także o artystycznych przedmiotach sztuki złotniczej. Zapoznają się również z eksponatami sztuki złotniczej udostępnionymi na wystawie.

W części warsztatowej uczestnicy samodzielnie wykonają złote korony lub diademy i zabiorą je ze sobą na pamiątkę. W programie również bardzo zabawny i zaskakujący moment, który przybliży tajemnice oddziaływania magnesu na metale.

Terminy zajęć: 21 stycznia, 24 stycznia, 28 stycznia, 1 lutego, 4 lutego, 10 lutego, 11 lutego, godz. 11:00
Grupa docelowa:  uczniowie klasy szkół podstawowych 0-VI (w warsztatach mogą także uczestniczyć rodzice)
Czas trwania: 1h
Cena: 30 zł/os.
Rezerwacja: tel. 81 88 10 288 w. 10  / 570 140 027

Oddział: Kamienica Celejowska

Senatorska 11/13, Kazimierz Dolny

Warsztaty
Ferie bez śniegu? Nic nie szkodzi, bo w tym roku nie ominie cię lepienie bałwana! W czasie ferii zimowych Kamienica Celejowska zaprasza na warsztaty rzeźbienia bałwanów z gipsu. Zwiedzicie wystawę czasową rzeźb Stanisława Strzyżyńskiego. Dowiecie się, czym jest rzeźba, jak powstaje i co ją wyróżnia na tle innych dzieł sztuki oraz po co komu potrzebne są pomniki?

Terminy zajęć: 22-26 stycznia, 29 stycznia – 2 lutego, 12-16 lutego, 19-23 lutego, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w dowolnym uzgodnionym terminie, po wcześniejszej rezerwacji.
Grupa docelowa: uczniowie w wieku 7-12 lat
Czas trwania: 1h
Cena: 20 zł/os.
Rezerwacja: tel. 451 065 083

Oddział Grodzisko Żmijowiska

Prezentacja multimedialna „Słowianie – życie we wczesnym średniowieczu” | 31 stycznia 2024, godz. 10:00

Słowianie – skąd przybyli, jak byli postrzegani w źródłach pisanych, a czego dowiadujemy się o nich z wykopalisk archeologicznych. Zaprezentowanie uczestnikom typowego dnia z życia mieszkańca przygrodowej osady: jak przygotowywał pożywienie, z jakich surowców korzystał do produkcji przedmiotów codziennego użytku, co rosło w słowiańskim ogrodzie i jakie zwierzęta hodował na pobliskich pastwiskach. Przybliżenie uczestnikom zwyczajów i wierzeń naszych słowiańskich przodków: od najważniejszych świąt po panteon słowiańskich bóstw i demonów.

Prezentacja multimedialna „Archeologia – odkrywanie przeszłości” | 7 lutego 2024, godz. 10:00

Na czym polega praca archeologa? Czy poszukiwanie wiedzy o naszej przeszłości jest równie fascynujące jak praca detektywa lub przygody Indiana Jonesa? Zaprezentowanie uczestnikom pracy archeologa związanej z prowadzeniem badań wykopaliskowych i dokumentowaniem pozyskanych zabytków archeologicznych

Uwaga! Zajęcia odbywają się w Dworze z Gościeradowa przy ul. Podzamcze 20 w Kazimierzu Dolnym

Terminy zajęć: 31 stycznia i 7 lutego
Grupa docelowa: uczniowie w wieku 10-15 lat
Cena: Wstęp wolny
Czas trwania: 45 min.

Oddział Zamek w Janowcu 

Lubelska 20, Janowiec

Warsztaty
Czy filiżanka albo talerzyk mogą być zachwycające? Czym się różni porcelana od fajansu? Ile lat trzeba ćwiczyć rzemiosło, żeby zostać mistrzem fajansu? Tego dowiecie się na warsztatach zdobienia ceramiki inspirowanych wystawą fajansu holenderskiego. Do domu zabierzecie ze sobą własnoręcznie pomalowane kafle.

Uczestnicy zajęć rozpoczną spotkanie od poznania janowieckiej wystawy fajansu. Dowiedzą się, czym jest fajans i jaka jest jego historia. Po części teoretycznej grupa rozpocznie część warsztatową. Każdy z uczestników dostanie swój kafel, który pomaluje zgodnie z technikami pracy, jakimi posługują się mistrzowie fajansu.

Terminy zajęć: 29 stycznia – 9 lutego, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w dowolnym uzgodnionym terminie, po wcześniejszej rezerwacji.
Grupa docelowa: uczniowie w wieku od 10 lat
Czas trwania: ok. 40 min.
Cena: 35 zł/os.
Rezerwacja: tel. 81 881 52 28

Oddział Przyrodniczy

Puławska 54, Kazimierz Dolny 

Podczas zwiedzania Oddziału Przyrodniczego wszystkie dzieci będą miały okazję wziąć udział w wyjątkowym quizie! A po rozwiązaniu zagadki, w kasie muzeum będzie czekał na nich upominek!

Oprócz tego zapraszamy na warsztaty, do wyboru:

“Miejska dżungla”

Podczas warsztatów poznamy mieszkające blisko nas zwierzęta, dowiemy się, co przyciąga je do osiedli ludzkich i jak sobie radzą, kiedy na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo. W części plastycznej uczestnicy wykonają przyrodnicze obrazki lub zakładki do książek metodą decoupage, lub zrobią przyrodniczą widokówkę z wykorzystaniem scrapbookingu.

Przepis na skamieliny

Uczestnicy zajęć będą mogli obejrzeć z bliska i dotknąć prawdziwych skamieniałości, odtworzyć proces ich powstawania za pomocą wody, gipsu i współczesnych muszli oraz stworzyć rekonstrukcję życia morskiego z okresu kredy.

Owad – przyjaciel czy wróg?

Warsztaty są poświęcone najliczniejszej grupie zwierząt, jaką są owady. Uczestnicy będą mogli z bliska przyjrzeć się niezwykłym okazom czy nauczyć się rozpoznawać te najbardziej pospolite. Zwieńczeniem spotkania będą własnoręcznie wykonane i ozdobione domki – schronienia dla owadów, które można zabrać ze sobą i powiesić w najbliższym otoczeniu.

Terminy zajęć: 15 stycznia – 25 lutego, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w dowolnym uzgodnionym terminie, po wcześniejszej rezerwacji.
Grupa docelowa: uczniowie klas 0-VIII
Czas trwania: 1,5-2h
Cena: 30 zł/os.
Rezerwacja: tel. 81 88 10 326

Dział Historii i Kultury Regionu

Podzamcze 20, Kazimierz Dolny

Spacer tematyczny „Kazimierz na przestrzeni wieków”
Razem z nami odkryjecie najważniejsze zabytki Kazimierza Dolnego na tle bardzo ciekawej historii miasta. Osoby realizujące naszą ofertę na ferie to regionaliści, historycy i historycy sztuki, którzy zapewnią Wam nie tylko bogatą wiedzę, ale także pasję, dzięki której każdy krok stanie się fascynującą lekcją historii!

Terminy zajęć: 15 stycznia – 25 lutego, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w dowolnym uzgodnionym terminie, po wcześniejszej rezerwacji.
Grupa docelowa: wszystkie grupy wiekowe
Czas trwania: ok. 90 min.
Cena: 15 zł/os.
Rezerwacja: tel. 691 977 361

Pobierz program-Ferie 2024 w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym

 

Dodaj komentarz