Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wkrótce minie rok od rozpoczęcia wojny na Ukrainie. Raport o pomocy udzielonej przez Województwo Lubelskie

Zbliża się pierwsza rocznica ataku Federacji Rosyjskiej na niepodległą Ukrainę. W związku z tym w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego opracowano dokument pn. „Raport o pomocy udzielonej Ukrainie przez Województwo Lubelskie”. Jest to całościowe podsumowanie dotychczasowej pomocy, jakiej udzielił w tym czasie naszym wschodnim sąsiadom Samorząd Województwa Lubelskiego oraz poszczególne jednostki, instytucje publiczne czy organizacje społeczne i pozarządowe.

40 komentarzy

 1. Zarz będzie mowa nienawiści zawijaczy stóp bandażami, które kupują za rubelki, za pisanie durnot.

 2. Czy z powodu tej doniosłej rocznicy będzie to dzień wolny od pracy, a może ogłosi się święto narodowe dla Polaków ?

 3. To i tak niewiele mniej niż stadion na którym nikt nie gra, lub projekt stadionu żużla nad rzeką.

 4. I pomyśleć, że tą pomoc Polski zawdzięczają Putinowi, bo gdyby nie ten zbój, nikt nawet nie pomyślałby, o jakiejkolwiek pomocy,
  ani nawet nie wpadłby na pomysł nazywania ich braćmi.

 5. karygodne jest to że cały zachodni, cywilizowany i inteligentny świat przygląda się i pozwala na to, aby mordowali się ludzie na taką skalę i takim kosztem jednocześnie „pomagając” im sprzętowo i licząc własne zyski.

  • Niewierna słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

   Co ty sie „obywatel” świata czepiasz… sam Bóg (a ponoć jest w 3 osobach), się te 3 osoby przyglądają i nic nie robią, nawet nie zagrzmią na Putina i jego zbrodniarzy

   • Dziadek ze "slamsowa"

    Boską dobroć, doskonale poznali ludzie także i w czasie II Wojny Światowej, na majdanku, w Auschwitz, i na wszystkich frontach, ludzie cierpieli, ginęli, a Bozia sie na to patrzyła, patrzyła, patrzyła

 6. To Polacy Polakom zgotowali ten los.
  Nam zabraknie, bo im dać trzeba było.
  Dzieci nasze edukacji nie odbiorą, bo dzieci „braci” priorytet mają.
  Takiego ciosu od wewnątrz nikt się nie spodziewał..

  • I pyk ruble wpadły.

   • Rubel lest goowno warty, kto by chciał za toto pracować… osobiście wolę to pisać jako wolontariusz

   • Ruble?
    Za krytykę dla naszych rządzących?
    Jak tak to się wszyscy przekrzykują, że to czy tamto to wina PIS lub PO.
    Jak napisałem, że rozdają to co nasze mając pusto w kieszeniach to już jest „be”?
    Chyba, że hrywnami Cię obsypują, to wtedy inna inszość..

   • Czy skrót „KK” znaczy kremlowska [***]?

  • Specjalistom jestem

   Można prosić o wskazanie miejsc gdzie taka sytuacja miała miejsce cyt. ,, Dzieci nasze edukacji nie odbiorą, bo dzieci „braci” priorytet mają.” ?

 7. coś mało dziś kremlbotów co to wolne mają

  • A napisz to samo, a poprawnie po polsku, cymbale, co ledwo gimnazjum ci zaliczyli z łaski

  • pomoncy bezdomny alkoholik

   proszem uwzglendnic moj obejszczany skafander który dorzucieł do zbiorki coby tez siem liczyl no drożdże w lidlu też dorzuciłem

  • Pamiętamy!

   • Lepiej byś zapamiętał miliony wymordowanych Polaków przez radzieckie władze, jak i komunę która intelektualnie pogrążyła nasz kraj w czeluści.

 8. Rinat Achmetow w 2021 r. dysponował majątkiem szacowanym na 7,6 mld dol, Wiktor Pinczuk 2,5 mld dol, W 2021 r. „Forbes” wymienił takie nazwiska takich bogaczy z Ukrainy jak: Kostantin Żewago (majątek szacowany na 2,1 mld dol.), Ihor Kołomojski (1,8 mld dol.), Gienadij Bogolubow (1,7 mld dol.) i były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, którego majątek oszacowano na 1,6 mld dol.

  • No i jaka konkluzja? Podobno rubel nic nie wart?

   • taka że oligarchowie się do wojny nie dokładają a zazwyczaj uciekają do drugiej ojczyzny, jak nasze Bagsiki

  • Pan cieć z Miasta Inspiracji (wprzódy: Lublin)

   Tymczasem nasze „miasto” o świeczki żebrze nie w/w wymienionych, a mieszkańców utrzymujących się często z 500+ i z marnych pensyjek (jak kto nie daj Boże, pracuje.
   A rząd dzieli się z nimi ostatnim czołgiem i za co ? Za zboże techniczne i rakiety na Przewodowo ? No i jeszcze za pozłacaną blaszkę dla pan prezydenta Żuka.

   • Z tą żebraniną o świeczki to „miasto” dało istny koncert.
    Jak świeczek nie umieją se zrobić to niech przy kagankach siedzą, albo pochodnie zapalą…

 9. a to tylko dane z Lubelszczyzny ! z skali kraju mówi się że koszty utrzymania ” braci” to już prawie 30 mld zł !!! i to wszystko z naszych padatków! POlska jak widać bogaty kraj i rozdaje kasę na prawo i lewo. Ale żeby coś dla Polaków zrobić to co?! NIC jesteśmy obywatelami 2 kategorii we własnym kraju! To już wiecie skąd u nas taka inflacaja i drożyzna! właśnie mi. z tej „pomocy”! A co 'kochana’ łunia’ wejropejska? ile dała na ua? grosze w porównaniu z nami ! a co do czego zostaniemy sami sobie ! chore czasy!

  • Za każdego Abramsa (czy nawet za zardzewiałego Leoparda) można w ch…j pszenicy od nich dostać, chlebka im napiec i poprosić, żeby se łaskawie wzięli.

Z kraju

Sport