Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Huk samolotów wojskowych zaniepokoił mieszkańców. Myśliwce udały się w kierunku granicy

Wiele osób usłyszało głośny hałas przelatujących samolotów, jednak popularne aplikacje nie pokazują żadnych maszyn. Są to myśliwce, które strzegą bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej.

Od kilkunastu minut w wielu częściach naszego regionu słyszalny jest głośny hałas samolotów odrzutowych. Wiele osób od razu zaczęło sprawdzać na popularnych aplikacjach pokazujących ruch statków powietrznych co to za maszyny. Tam jednak okazywało się, że nad województwem lubelskim w tym momencie nie ma żadnego samolotu.

Otrzymaliśmy dziesiątki sygnałów w tej sprawie. Jak ustaliliśmy, są to maszyny wojskowe, dokładnie myśliwce, których owe radary nie pokazują. Przekazano nam, iż dyżurne samoloty zostały poderwane z uwagi na nasilającą się aktywność działań Federacji Rosyjskiej w postaci ataków rakietowych wymierzonych w obiekty zlokalizowane na terytorium Ukrainy.

Dyżurni wojskowi zapewniają, iż wszystko to ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej. Przeloty maszyn nad województwem lubelskim i podkarpackim wiążą się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu, jednak należy zachować spokój, gdyż nie ma powodów do podejmowania żadnych działań.

35 komentarzy

  1. A mnie obudził o 4 nad ranem taki duuuużżżyy niepolski samolocik, ktory krążył od Chełma do Wisły i był widoczny na popularnej aplikacji .

    • Krążył bo zrzucał szczepionkę dla potencjalnie wściekłych lisów i teściowych.
      A że duży, bo dużo szczepionek zrzucał.

  2. Pokazują nam myśliwce, które póki co, jeszcze strzegą bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej. Zanim oddamy je „braciom”. I żeby nie mówiono, że biorę je od nas za darmo damy im za to paliwo, amunicję, a kto wie może dołożymy jeszcze załogi.

  3. Dymi na czarno wtryski mu leją

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport