Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

W środę zburzone zostaną trzy pomniki upamiętniające Armię Czerwoną. „Od słów do czynów – dekomunizacji ciąg dalszy” (wideo)

Na apel prezesa Instytutu Pamięci Narodowej odpowiadają kolejni samorządowcy. Tym razem demontaż pomnika poświęconego Armii Czerwonej z udziałem prezesa IPN dr. Karola Nawrockiego odbywa się w Siedlcu (woj. wielkopolskie). Na przygotowanej liście do zburzenia jest około 60 pomników.

31 komentarzy

 1. Do wyburzenia w całym kraju jest około 60 podobnych obiektów – ciasno będzie pod płotem w lubelskiej Kozłówce obok towarzysza prezydenta Bieruta.
  Chyba, że w każdym województwie mają swoje „kozłówki”.

  • No właśnie – kiedy w końcu Kozłówka pozbędzie się badziewiaka Lenina i jemu podobnych faszystów?

   • Dziadek ze Slamsowa

    A niech se tam, pod tym płotem.spokojnie spoczywają, jakby tak komuniści, (nie daj Boże) do władzy wrócili, będą „pod ręką”, jak znalazł. 😆

 2. Widziałem Ptaka Cień

  to samo co bracia zrobili na cmentarzu orlat robia dzis polaki

 3. Trzeba było wojny, żeby się pozbyć raz na zawsze pamiątek komunizmu w Polsce. Echhh…

 4. A co z heinekenem?

 5. Dawno powinno być to zrobione. Jeszcze równolegle należałoby pousuwać ze stanowisk popleczników tego systemu.

 6. Pomnik mógłby stać tyle że na grobach poległych żołnierzy (w końcu jednak walczyli i ginęli – i tu pytanie do mieszkańców jak się wtedy normalni żołnierze zachowywali). A ten napis „Wieczna chwała bohaterom poległym za honor i niepodległość sowieckiej ojczyzny” to już dawno powinien zniknąć chyba że dla niektórych to nadal jest „sowiecka ojczyzna”.

 7. Lepiej późno niż wcale.

 8. To aż trzeba było wojny aby to zrobić ? Jak zachowywała się armia czerwona po wejściu do Polski można przeczytać w Raporcie Czerwonego Krzyża ,nawet więzniarek z obozów ,łysych ,bez zębów ,ważących 30 kg w nie oszczędzili ,potwory ,gwałciciele a tu pomniki stoją ….

 9. Ryży zdrajca i peło będą niezadowoleni.

 10. Teraz groby w katyniu zostaną zniszczone.