Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradł perfumy, zatrzymała go ochrona sklepu. Sąd oceni jego zamiłowanie do darmowych zapachów

Ochrona sklepu zatrzymała mężczyznę, który ukradł perfumy, a następnie przekazała go policjantom. 24-latek usłyszał zarzut kradzieży kosmetyków. Jak ustalili policjanci 24-latek dwukrotnie zabrał markowe perfumy na łączną kwotę ponad 1000 złotych.

W miniony wtorek przedstawicielka jednej z zamojskich drogerii przy ulicy Hrubieszowskiej w Zamościu powiadomiła policjantów o kradzieży markowych perfum z terenu sklepu.

– Zawiadamiając o przestępstwie oznajmiła, iż sprawca ze sklepowych półek zabrał flakoniki perfum. Jedne schował do torby podróżnej, kolejne pod pachę szerokiej bluzy, a następnie wyszedł ze sklepu nie płacąc za towar. Wcześniej w kasie zapłacił jedynie za napój i tabletki. Podejrzany o kradzież 24-latek z gminy Łaszczów został ujęty przez ochronę sklepu i przekazany policjantom. Skradziony towar powrócił na sklepowe półki – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Mundurowi w toku śledztwa ustalili, że 24-latek ma na sumieniu inną kradzież.

– Kilka dni wcześniej z tego samego sklepu także zabrał perfumy. Przedstawicielka sklepu oszacowała wartość poniesionych strat na łączną kwotę ponad 1000 złotych – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

W środę 24-latek usłyszał zarzut kradzieży. Dalszym jego losem zajmie się sąd. Kodeks karny za kradzież cudzej rzeczy przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

4 komentarze

 1. To teraz by pachnieć będzie baki puszczać.

 2. „Ochrona sklepu zatrzymała mężczyznę, który ukradł perfumy”, no lepszego tekstu z redakcji nie czytałem jeszcze. 😀 Droga redakcjo, wyjaśniam iż, na miejscu „pokrzywdzonego” domagał bym się odszkodowania, jak i zadość uczynienia”. A to WYŁĄCZNIE dla tego iż, tu następuje nad inpretacja przepisu. 😀 ma redakcja do mnie namiary to wyjaśnie o co chodzi. Nie będę szkolić, potencjalnych „łobuzów”, na koncertach czy innych imprezach 😀

  • Polecamy czytanie tekstu z jego właściwym rozumieniem.
   „W środę 24-latek usłyszał zarzut kradzieży.”
   „24-latek ma na sumieniu inną kradzież.”

 3. Misiek76, nie ośmieszaj się, widać jesteś samozwańczym prawnikiem albo studentem pierwszego roku prawa, oni zwykle takie wiejskie filozofie wymyślają. Człowiek wyszedł z bramki kasowej, nie zapłacił czyli ukradł i zatrzymali go jak wychodził ze sklepu. Rozumiesz czy rozrysować?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo