Uciekał skradzionym fiatem przed policjantami. Miał narkotyki i kradzione tablice rejestracyjne (zdjęcia)

Zamojscy policjanci po pościgu zatrzymali 35-latka z Katowic oraz jego 27-letnią znajomą. Mężczyzna w skradzionym pojeździe miał narkotyki, kradzione tablice rejestracyjne, łom, narzędzia do przecinania drutów, kominiarkę i rękawice.

W minioną sobotę zamojscy policjanci na ul. Szczebrzeskiej w Zamościu zauważyli pojazd marki Fiat Panda, którego kierujący nie włączył świateł mijania. Mundurowi postanowili zatrzymać auto.

Początkowo kierowca zwolnił, zjechał na pobocze, ale po chwili przyśpieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. W miejscowości Płoskie kierujący fiatem stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie. Kierujący oraz pasażerka wysiedli i kontynuowali ucieczkę pieszo. Policjanci szybko dogonili uciekinierów. Kierujący fiatem 35-letni mieszkaniec Katowic oraz jego 27-letnia koleżanka, również mieszkanka Katowic zostali przewiezieni do zamojskiej komendy i zatrzymani w policyjnym areszcie.

Jak się okazało, 35-latek poruszał się kradzionym autem, na którym zamocowane były skradzione tablice rejestracyjne. W bagażniku fiata mundurowi znaleźli kilka innych skradzionych wcześniej tablic rejestracyjnych, łom, narzędzia do przecinania drutów, kominiarkę i rękawice. Co więcej znajdowały się tam akcesoria wykorzystywane do porcjowania narkotyków, woreczek z białym proszkiem o wadze blisko 40 gramów oraz susz roślinny.

Odnalezione przedmioty zostały zabezpieczone. Wykonane badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczone substancje to narkotyki, biały proszek to amfetamina, natomiast susz roślinny – marihuana. Marihuanę, posiadała również 27-letnia pasażerka fiata.

We wtorek mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, posiadania i udzielania narkotyków oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Podejrzany odpowie również za kradzieży odnalezionych w fiacie tablic rejestracyjnych, jazdę bez wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami, szereg wykroczeń drogowych, które popełnił uciekając przed policjantami oraz uszkodzenie ogrodzenia posesji.

Przed sądem stanie także 27-latka i odpowie za posiadanie narkotyków. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj sąd przychylając się do wniosku policji i prokuratury zdecydował o tym, że najbliższe 3 miesiące 35-latek spędzi w tymczasowym areszcie.

(fot. Policja Zamość)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. wesołych świąt

 2. Niefortunnie skończyły się te gościnne występy. Nie prędko tu się znów pojawią. Brawo dla policjantów za „nocha”. Dobra robota.

  • Oni chcieli tylko mandat wlepić za brak świateł.
   Deb.l sam się złapał 😉

   • Pamiętam taki film amerykański, gdzie policjanci również zwrócili uwagę na auto jadące bez świateł. Chcieli je zatrzymać do kontroli i okazało się, że jechali w nim gangsterzy z napadu na bank.

 3. To znaczy Hanys na występach artystycznych w Zamościu…

 4. Skąd Pan wie że Hanys ? Jest wyraźnie napisane ”mieszkaniec Katowic”. W końcu to Polacy mają miano złodzieji.

 5. Tak czy inaczej nawet jakby się zatrzymał to gliniarze i tak by sprawdzili że coś jest nie tak z autem.. Za wiele to nie zmieniło by a tak dodatkowe paragrafy… Ale uciekać pandą przed policją to już szczyt…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska