Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

Trzylatek bawił się siekierą, został ranny. Opiekował się nim kompletnie pijany wujek

Z poważnymi obrażeniami ręki trafił do szpitala 3-letni chłopiec. W trakcie zabawy wziął siekierę i o mało nie odciął sobie palców. „Opiekował” się nim pijany wujek.

W sobotnie popołudnie do szpitala w Zamościu został przywieziony 3-latek z raną ciętą ręki. Lekarze ustalili, że powstała ona w wyniku uderzenia siekierą. Od razu przystąpili do udzielania dziecku pomocy, jednocześnie powiadamiając o wszystkim policję.

Funkcjonariusze ustalili, że chłopiec został przywieziony z jednej z miejscowości w gminie Skierbieszów. Pojechali więc na miejsce gdzie okazało się, że 3-latek bawił się wspólnie z 8-latnim bratem pod opieką 46-letniego wujka. Matka chłopców w tym czasie udała się na zakupy.

– Jak wstępnie ustalili policjanci, chłopcy bawili się na podwórzu, w tym czasie 46-latek przebywał z drugiej strony posesji. 3-latek prawdopodobnie z niezamkniętej na klucz drewutni wziął siekierę i uderzył nią w swoją dłoń powodując poważne obrażenia palców – wyjaśnia asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Badanie alkomatem wykazało, że opiekun dzieci był kompletnie pijany. Miał on ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. 46-latek został zatrzymany i po wykonaniu czynności procesowych osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzuty narażenia 3-latka, którym miał się opiekować, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do lat 5 pozbawienia wolności.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

Autor: redakcja

4 komentarze

  1. A co ze stryjkiem? Przecież to on zamienił z wujkiem siekierę na kijek.

  2. To matkę trzeba wsadzić,komu ona powierzyła pod opiekę dzieci??

    • Nie wiesz ile baby potrafią łazić po sklepach?? Mógł być trzeźwy jak wychodziła na zakupy.

  3. Na pewno wiedziała że jest pijany. Matka powinna pójść siedzieć . 3 letnie dziecko zostawić z pijakiem i jechać na zakupy? Patologia