Sobota, 27 kwietnia 202427/04/2024
690 680 960
690 680 960

Trwa nabór do Służby Więziennej. W jednostkach penitencjarnych okręgu lubelskiego potrzeba 200 osób

Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie ogłosił rozpoczęcie postępowania kwalifikacyjnego do służby w jednostkach penitencjarnych okręgu lubelskiego na stanowisko strażnika działu ochrony. Przewidywana liczba stanowisk to 200.

W woj. lubelskim rozpoczął się nabór osób chętnych do pracy w Służbie Więziennej. Obecnie czeka 200 stanowisk do obsadzenia.

– Kandydat na funkcjonariusza w Służbie Więziennej musi pozytywnie przejść postępowanie kwalifikacyjne. W pierwszej kolejności sprawdzimy, czy spełnia warunki przyjęcia do służby w naszej formacji oraz zweryfikujemy kwalifikacje, kompetencje i przydatność do jej pełnienia. Przygoda z naszą formacją rozpoczyna się od etapu kwalifikacyjnego, który sprawdza zdolność psychofizyczną kandydata do służby. To test wiedzy, sprawności fizycznej i psychologiczny, rozmowa kwalifikacyjna, a także badania lekarskie – wyjaśnia kpt. Edyta Radczuk rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie

O etat w Służbie Więziennej może ubiegać się osoba, która ma co najmniej średnie wykształcenie. Dzięki różnorodności stanowisk przyjmowane są osoby po ukończeniu niemal każdego kierunku studiów. Najczęściej są to resocjalizacja, bezpieczeństwo narodowe, ale też finanse, kierunki pedagogiczne, psychologiczne, medyczne, pielęgniarskie czy inżynierskie.

– Trzynastka, mundurówka, dodatki za stopień, za staż pracy, wcześniejsza emerytura – Służba Więzienna to liczne przywileje. U nas można się realizować, kształcić i pomagać innym. To praca dla ludzi z pasją, która mimo dużej odpowiedzialności i poświecenia daje dużo satysfakcji – zachęca kpt. Edyta Radczuk.

Dokumenty można składać w formie papierowej, osobiście lub za pośrednictwem operatora pocztowego, w niżej wymienionych jednostkach organizacyjnych, w terminie do 18 kwietnia  2023 roku.

W przypadku dokumentów składanych za pośrednictwem operatora pocztowego, o zachowaniu terminu decyduje data stempla pocztowego.

  • Zakład Karny w Białej Podlaskiej, ul. Prosta 33, 21 – 500 Biała Podlaska,
  • Zakład Karny w Chełmie, ul. Kolejowa 112, 22 – 100 Chełm,
  • Zakład Karny w Hrubieszowie, ul. Nowa 64, 22 – 500 Hrubieszów,
  • Areszt Śledczy w Krasnymstawie, ul. Poniatowskiego 27, 22 – 300 Krasnystaw,
  • Areszt Śledczy w Lublinie, ul. Południowa 5, 20 – 482 Lublin,
  • Zakład Karny w Opolu Lubelskim, ul. Owocowa 7, 24 – 300 Opole Lubelskie,
  • Areszt Śledczy w Radomiu, ul. Wolanowska 120, 26 – 600 Radom,
  • Zakład Karny we Włodawie, ul. Żołnierzy WiN 19, 22 – 200 Włodawa,
  • Zakład Karny w Zamościu, ul. Okrzei 14, 22 – 400 Zamość,
  • Zakład Karny w Żytkowicach, Brzustów 62, 26 – 930 Garbatka – Letnisko.

Pełna oferta pracy znajduje się w poniższym linku: https://sw.gov.pl/praca-oferta/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-w-lublinie-nabor-na-stanowisko-straznika-dzialu-ochrony

(fot. SW)

16 komentarzy

  1. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

    Jako ciekawostkę dla młodszych przypomnę, że: obecna ulica Południowa w Lublinie, mająca swój początek przy ul. Zemborzyckiej, a koniec obok Aresztu Śledczego, jak na ironię nazywała się ulicą Wczasową.
    Dopiero po kilku latach, ktoś „poszedł po rozum do głowy.
    A co do pracy tam – nie polecam, jest się iędzy młotem, a kowadłem, mobingowanym z jednej strony przez Zarząd (przepisami), a z drugiej przez „pensjonariuszy”.

  2. PO najbliższych wyborach POdejrzewam że będzie ich dalej za mało.

    • Jak PiS zacznie zamykać opozycję i strajkujących obywateli to jeszcze przed wyborami będzie za mało.

      • Obecnie nie trzeba strajkować, czy być opozycją.
        Wystarczy powiedzieć, że jedyny słuszny święty, taki święty nie jest i już: „rankiem przyjdą (nie nocą) i krzyżami w drzwi załomocą”.

    • Nikt niewinnych pisiorów sadzał nie będzie,śpij spokojnie.Ale taki kopertowiec za 70 baniek?…. kto wie ?

  3. Przejexxxxa robota

  4. Szwagry już nie chcą?

  5. Przed wielu laty, gdy przepisy dla pracowników ZK były bardziej przychylne niż dla złodziei i innych „milusińskich”, pracowałem tam jako klawisz przez 7 miesięcy.
    Odszedłem i za żadne pieniądze nie wróciłbym tam powtórnie.

  6. Cała lista wymagań i ani słowa o wynagrodzeniu. Coś mi się wydaje, że kolejek nie będzie.

    • Nie wiem jak teraz płacą, ale za czasów kiedy ja tam pracowałem było dobrze.
      Wcześniej pracowałem jako kierownik magazynu, „dowodziłem” 7 ludźmi, zarabiając 1200 złotych (PLN wtedy jeszcze nie wynaleźli), a jak zostałem „klawiszem”, na dzień dobry, dostałem 4500 zł.

  7. A napiszcie gdzie ludzi nie trzeba teraz… w każdej służbie. Do tego doprowadziły rządy w PL i do sytuacji jaka obecnie panuje.

  8. Jeżeli nie macie z góry nakreślonej przez znajomości kariery, to nawet nie próbujcie. Praca z osadzonymi was zniszczy i przemieli w kilka lat.

  9. Żeby być klawiszem trzeba być socjopatą bez współczucia nawet dla najbliższej rodziny ktoś kto ma w sobie dużo empatii obleje każdy test

  10. Szukać wśród pensjonariuszy. Znają specyfikę zawodu, szybko się dostosują.

Z kraju