Sygnał od Czytelnika. Od niemal dwóch lat krąży bezpański pies. Schronisko tłumaczy, że nie może go odłowić

Od mieszkańców Zemborzyc Tereszyńskich otrzymaliśmy zgłoszenie, że od pewnego czasu wałęsa się tam bezdomny pies. Gmina Konopnica zapewniła nas, że zwierzę zostanie odłowione.

Jak nam przekazano na redakcyjnego maila, od niemal dwóch lat w Zemborzycach Tereszyńskich krąży duży pies. Prawdopodobnie ktoś wyrzucił zwierzę, albo komuś uciekło. Jest to pies w typie owczarka podhalańskiego.

Ustaliliśmy, ze sołtys zgłaszała niejednokrotnie do Urzędu Gminy, aby ta podjęła działania i zgłosiła psa do zabrania przez schronisko. Gmina ma podpisana umowę ze schroniskiem w Nowodworze. Zgłoszenie trafiło do Gminy, zaś odłowienie psa spełzło na niczym.

Schronisko tłumaczy się, że nie może np. odłowić zwierzęcia poprzez zastrzyk usypiający i przewiezienie do schroniska, ponieważ pies nikomu jeszcze nic nie zrobił. Czy dopiero jak będzie agresywny lub kogoś zaatakuje, ktoś zareaguje?

Pies błąka się po polach, sypia w pustostanach i krzakach. Dzieci boją się same wychodzić, chociażby na drogę, ponieważ pies potrafi na nie warczeć i nie wiadomo jaka będzie jego reakcja np. na rower czy jakiś przedmiot w ręce dziecka. Spotkanie z tak dużym zwierzęciem do przyjemnych nie należy. Zwierzę już drugi rok jest nieszczepione i jeśli dojdzie do sytuacji, że kogoś ugryzie, co wtedy robić?

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Gminą Konopnica, usłyszeliśmy zapewnienie, że sprawa psa zostanie ponownie zgłoszona do schroniska, które ma podpisaną umowę z Gminą. Pracownicy Gminy, mają dopilnować, aby pies został odłowiony.

(fot. ilustracyjne Sven Lachmann z Pixabay)

31 komentarzy

 1. zamiast psu pomóc to czeka się

  • Sprawę trzeba zgłosić do jakiejś organizacji ochrony zwierząt. Skandalicznym jest zachowanie mieszkańców . Jak można być tak bezdusznym? Skazywać biedne zwierzę na pobyt w schronisku tylko dlatego że są bojaźliwi? A może ich odłowić i zamknąć ? Przecież ten biedny piesek nikomu krzywdy nie zrobił.

   ten

   • Już wiesz gdzie szukać pieska, więc siadaj do auta i do dzieła. Adoptuj go, wszyscy się ucieszą, a najbardziej gmina. Jak obiecuje że pies będzie odłowiony to będzie, nie trzeba im o tym przypominać co pół roku.

 2. Abraham Srul Abdul Nasrallah

  *** *** poproście, odłowi na linkę hamulcową, oskóruje, z części zrobi gulasz a resztę zawekuje. Skórę sprzeda na targu w Wojsławicach.

 3. typowe spychalstwo i rączka rączkę myje, to nie jest odosobniony przypadek tak to poprostu działa w polskim państwie prawa i porządku hahah

 4. Jak kogoś pogryzie, to raz dwa znajdą właściciela lub… będzie podstawa do odstrzału…

 5. wałęsa piszemy z wielkiej litery

 6. schronisko ma odławiać psy bezpańskie a nie bezpańskie i agresywne
  co za bzdurne tłumaczenie schroniska
  kasy im szkoda, którą dostają na utrzymanie a idzie nie wiadomo, na co

 7. Zwierzę już drugi rok jest nieszczepione i jeśli dojdzie do sytuacji, że ktoś go pogryzie… może go zarazić np. ptasią, albo wieprzową grypa, czy HIV’em, albo syfem…
  Nie gryźcie bezdomnych psów, to niebezpieczne dla nich !

 8. Jeżeli to zwierze ze zdjęcia, to po pierwsze to suka nie pies. Po drugie i najważniejsze nie wiem z której strony ktoś zobaczył, że jest w typie Owczarka Podhalańskiego. Chyba podhalana ktoś nie widział.

  • Po pierwsze i ostatnie, prosimy przeczytać podpis zdjęcia na końcu artykułu. Jest tam wyraźnie napisane fot. ilustracyjne
   Pozdrawiamy

 9. A jak ktoś zacznie rzucać kamieniami? Znajdzie się miejsce dla psa i rzucającego?

 10. Gdyby myśliwy odstrzelił, b. szybko znalazłby się łkający, płaczący właściciel, że zamordowali, a on taki był mądry, muchy by nie skrzywdził, a tak w ogóle to prawie z podwórka nie wychodził, takie mamy ogłupiałe społeczeństwo.

 11. Psa nie złapią przez uśpienie bo jeszcze nikogo nie pogryzł —- ja pierd…..kurła gdzie ja żyję ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Żyjesz w jednej z najlepiej zarządzanych gmin w kraju. Co ty, nie czytałeś ostatniego Echa Konopnicy?

 12. do chińskiego baru na cielęcinkę jak znalazł;-)

 13. To ten co lisa zagryzł.

 14. Pabloo(oryginał)

  A ja chętnie go przygarne. Tylko pomoc w szczepieniu i badaniu potrzebna. Jak nie pogryzł tyle czasu to znaczy że łagodny.

 15. ale problem że piesłazi, niech sobie łazi

 16. Winna jest gmina skoro nie chcialo jej sie wyekzekwowac od schroniska by nie olewala tematu.

 17. jeśli to owczarek podhalański to nie jest to absolutnie pies agresywny , czytając te komentarze to ręce opadają

 18. Jak zwykle dziwna retoryka. Nie pomóżmy zwierzęciu, bo jest taka potrzeba, tylko złapmy go „bo dziecko”. Najlepsza wymówka na wszystko to te dzieci.

 19. odłowić to trzeba tego s…syna co go porzucił

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online