Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika: „Mieli kosić częściej, a nie koszą” (zdjęcia)

Miejsce przeznaczone do rekreacji w wąwozie na Kalinowszczyźnie zarosła trawa. Czytelnik skarży się, że dawno nikt w tym miejscu jej nie kosił. Miasto zapewnia, że już jutro trawa zostanie tam wykoszona.

Wśród 40 zwycięskich projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego w Lublinie w 2020 r. znalazł się projekt przewidujący modernizację i remonty infrastruktury na terenie międzyosiedlowego wąwozu na Kalinie. Chodziło m.in. o poprawę warunków rekreacyjnych.

Wytyczono miejsce, gdzie swobodnie można poleżeć lub pospacerować, po prostu odpocząć. Zostało one nazwane „Czysty trawnik”. Umieszczono tam specjalne oznakowanie, co więcej, teren ten miał być koszony częściej. Jak się okazuje, obecnie zarasta go wysoka trawa. O sprawie poinformował nas Czytelnik pisząc, że dawno nie było tam kosiarki, a obecny stan rzeczy po prostu nie pozwala na wypoczynek na tym terenie. Jest on zarośnięty gęstą trawą.

– Teren wąwozu został wykoszony w drugiej połowie maja. Zgodnie z harmonogramem prac, teren został zlecony ponownie do wykoszenia w czerwcu. Jednak w związku z akcją odkomarzania przeprowadzaną również na terenie wąwozu, jego koszenie musiało zostać przesunięte o około 10 dni i powinno rozpocząć się jutro (23 czerwca) – poinformowała nas Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Sygnał od Czytelnika: „Mieli kosić częściej, a nie koszą” (zdjęcia)

Sygnał od Czytelnika: „Mieli kosić częściej, a nie koszą” (zdjęcia)

Sygnał od Czytelnika: „Mieli kosić częściej, a nie koszą” (zdjęcia)

Sygnał od Czytelnika: „Mieli kosić częściej, a nie koszą” (zdjęcia)

Sygnał od Czytelnika: „Mieli kosić częściej, a nie koszą” (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

27 komentarzy

 1. Kochany czytelniku sygnalisto. Na Placu Singera skosili trawę idź tam poleżeć. Była zielona a teraz ma barwę żółtą .. czy to coś mówi ? Wąwóz oddycha zielenią na tej trawie też można poleżeć co widać jak się spaceruje. Druga sprawa którą powinieneś zasygnalizować to tam gdzie można poleżeć można się natknąć na ślady po pieskach których właściciele spacerują z pupilami i nie sprzątają. Napisy na słupkach są nie dla nich. Paranoja bo obok jest ogrodzony wybieg dla psiaków no ale tam już poleżeć się nie da pomimo wykoszonej trawy.

  • Dodam do tego że za wybiegiem dla psów jest wyasfaltoane boisko … tam najpeiej jest poleżeć bo nie ma trawy

 2. Za parę lat panie „czytelniku” będziesz pan się modlił o skrawek takiej zielonej wysokiej trawy….koszenie w takie upały to zabójstwo, ale nie bo już mu to przeszkadza… Jezu święty…w jakim ja społeczeństwie żyję…. dobrze że jest się gdzie wyżalić….( O nie skoszoną trawę)

  • Jemu się należy żeby trawa była wykoszona!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • No właśnie. To taka gnida co donosi życzliwie, że trawa jest nieskoszona a jakby była skoszona to alarmowałby, że skosili a susza jest. Konfident i Aferzysta.

 3. tragedia, miasto wyglada tragicznie przez nie koszenie. Na rondzie pod makro to juz nie widac aut jak sie do niego podjedzie. Podobnie robi sie na niektorych skrzyzowaniach gdzie nie widac pieszych bo trawa ma z 1,5m !

  • Fakt, wokół ronda przy Makro mało co widać, podobnie jak w innych bezpośrednich okolicach chodników i ulic, gdzie miasto urządziło nam łąki. Co innego jednak rzadsze koszenie w tak newralgicznych miejscah, a co innego w miejsach takich, jak wąwóz. Zieleń jest nam wszystkim potrzebna, byleby prace porządkowe były prowadzone rozsądnie i odpowiedzialnie, a nie byle po kosztach.

   • w wąwozach niech sobie beda łąki a nawet i krowy mogą tam wypasać byle by nie zapuszczać przez nie koszenie skrzyzowań.

 4. dobrze, że nie koszą. może ludzie opanują się z psami. relacje sąsiedzkie upadają bo jak mają nie upaść jak w mieszkaniu jest więcej psów niż dzieci. Na trawę nie można wejść bo miny, na chodniku też.

  • nie każdego celem życiowym jest być dzieciorobem, a potem lataja podrostki i dewastuja bloki a rodzice nie reagują. No ale tego już sie nie widzi…
   za to „Panie kupa na trawie co za skandal „

 5. wkurzony z kaliny

  Stało się. Jeden najmądrzejszy dla mnie najgłupszy społecznik sygnalista co nie ma gdzie spacerować z psem tylko po trawie napisze głupoty i już po zieleni w wąwozie. To jest teren zielony jedyny na osiedlu z naturalną florą i trawiasto-kwietnym podłożem. Rano i wieczorem oddawało trochę wilgoci do powietrza nie wspominając o naturalnym zapachu łąki zamiast betonozy i asfaltu. Jak komuś przeszkadzało to wystarczyło odkosić tylko po jednym pokosie po obu stronach chodnika pozostawiając naturę w spokoju. Tak było w ubiegłym roku i jakoś nikomu nie przeszkadzało. Człowieku sygnalisto obyś w ten upał sie ugotował na tym wykoszonym upalnym trawniku. Teraz możesz leżeć do woli … JUŻ WYKOSZONE