690 680 960

Służby ratunkowe szukały paralotniarza, który miał utknąć na słupie. Okazał się nim pracownik firmy energetycznej (zdjęcia)

Zaalarmowani o paralotniarzu wiszącym na słupie wysokiego napięcia ruszyli na pomoc. Pieszo przedzierali się przez zaśnieżone pola, aby dotrzeć na miejsce. Jak się okazało, prowadzono tam prace związane z montażem przewodów sieci energetycznej.

W niedzielę o godzinie 13:10 służby ratunkowe zostały zaalarmowane, że w miejscowości Pliszczyn koło Lublina paralotniarz zaczepił o linię energetyczną i utknął na na jednym ze słupów wysokiego napięcia. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Lublina i Świdnika Dużego, zespół ratownictwa medycznego, policja a także pogotowie energetyczne.

Zgłaszający wszystko mężczyzna wskazał znajdujący się w oddali wysoki słup, na szczycie którego rzeczywiście znajdowała się postać w jaskrawo zielonej odzieży. Kiedy udało się dotrzeć w to miejsce okazało się… że jest to pracownik firmy, zajmujący się mocowaniem przewodów, którymi będzie przesyłany prąd.

Jak nam przekazano, całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako fałszywy alarm, jednak w dobrej wierze.

(fot. lublin112)

22 komentarze

  1. To wszystko to ściema tam anteny 5G będą, skierują je na kraśnik i zamieniać ludzi w zombie będą ratunkuuu

    • Głupoty piszesz. Przecież Kraśniku już w zeszłym roku maszty 5G zamieniły wszystkich w zombie.

  2. Szkoda że pogotowie energetyczne nie wiedziało o tym, że pracownicy od nich mieli tam zlecenie.

Kursy walut

  • USD 4.3518zł -0.51%
  • GBP 5.3364zł -0.1%
  • EUR 4.6856zł -0.12%
  • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas