Siedliszcze: Nie żyje pieszy potrącony przez mercedesa

W niedzielę po południu w Siedliszczu doszło do tragicznego wypadku. W wyniku potrącenia zginął 45-latek.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 18 w miejscowości Siedliszcze. Policjanci otrzymali informację o wypadku z udziałem pieszego.

– Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący samochodem marki Mercedes Vito, 41-letni mieszkaniec gminy Siedliszcze potrącił 45-letniego mężczyznę, również mieszkańca tej gminy. Pieszy w wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu – informuje podkom. Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Kierujący pojazdem był trzeźwy. Policjanci prowadzą postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

2016-12-12 08:03:21
(fot. Policja Chełm)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. Piesi będą ginąć, dopóki nie zrozumieją, że jak oni widzą samochód, to nie znaczy, że kierowca widzi ich. Bo samochód ma światła, a oni burą kapotę na grzbiecie.

  • Dobrze prawisz. ?

  • będą ginąć również z tego powodu, że niektórzy kierowcy nie dostosowują prędkości do warunków panujących na drodze i reagują tylko na odblaski

   • mówisz jeszcze lepiej. Chodzę w terenie zabudowanym z odblaskami i niestety nie widze aby rozpędzeni kierowcy reagowali inaczej niż wcześniej. Wyprzedzanie w miescie na przejściu niestety dla b.wielu kierowców to standard. Stwierdzam ze STANDARDEM JEST NIEZNAJOMOŚC PRZEPISÓW PRZEZ KIEROWCÓW.

 2. Pewnie kolejny cwaniak któremu wstyd było chodzić w kamizelce odblaskowej…?!

  • Stu dwunasty niedorzecznik

   Zaraz jakiś „Idiots” wysnuje tu ckliwą teorię na temat: „A co ty byś napisał, gdyby to był ktoś z twojej rodziny, albo nawet ty sam.”

  • Nie widzisz chodnika i oświetlenia!!!

 3. Parę tygodni temu przyszło mi się przejechać po zmroku bocznymi drogami – ciemność totalna, bardzo mały ruch. Nagle z daleka zobaczyłem bujające się białe światło – od razu włączyła się czujność, okazało się że dwie piesze idą poboczem z latarką. Brawo! Latarkę chyba każdy ma w domu, czy to taki problem wrzucić do kieszeni kurtki i pozostać bezpiecznym – i żywym – na drodze? Odblask pomaga, ale przy złej pogodzie też można późno go dostrzec – latarkę widać z daleka, a przy okazji można sobie pod nogi poświecić żeby w kałużę nie wdepnąć, same korzyści.

  • Dokładnie, ja też coraz częściej mijam pieszych z latarką, o wiele lepiej widać, że ‚ ktoś tam jest ‚ niż byle jakie kółeczko przy torebce/ plecaku.

 4. JEŻELI KTOŚ SIĘ WSTYDZI KAMIZELKI ODBLASKOWEJ – DLA MNIE JEST TO PO PROSTU SAMOBÓJSTWO – JAK SIĘ WSTYDZI ZAŁOŻYĆ KAMIZELKĘ ZA 10 PLN, TO NIECH SOBIE KUPI ZA 500 PLN

 5. Skąd ta pewność że przyczyną była nie widoczność pieszego??w miejscu oświetlony i chodnikiem raczej to mało prawdopodobne stwierdzenie..z tego co wiem był pijany zachwial się i wypadł na ulicę,tu by kamizelka nic nie zmieniła nawet ta za 500zl

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska