Środa, 11 grudnia 202411/12/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszyły przenosiny na nowy dworzec w Lublinie. Pierwsze kursy już odjechały (zdjęcia)

W poniedziałkowy poranek ruszył kolejny etap przenosin na Dworzec Lublin grupy blisko 50 przewoźników zamiejskich. Pierwsze kursy już odjechały do Opola Lubelskiego, Krasnegostawu, Chełma, Bełżyc i Kraśnika.

Trwają przenosiny dużej liczby przewoźników z dworca przy al. Tysiąclecia na Dworzec Lublin. Grupa blisko 50 przewoźników zamiejskich od dzisiaj będzie kursowała z nowego dworca.

– Dzień dobry w poniedziałek, nasze służby już udzielają informacji na starym dworcu PKS przy al. Tysiąclecia. Pamiętajcie, że od dzisiaj duża grupa przewoźników przeniosła się na Dworzec Lublin – poinformował rano Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

Podróżni mają do dyspozycji informacje szczegółowe o zmianach m.in. na stronie internetowej ZTM Lublin, jak również informacji tych udzielają pracownicy ZTM Lublin.

– Na starym dworcu PKS oraz na naszej stronie internetowej dostępny jest schemat przystanków pośrednich komunikacji zamiejskiej, dzięki którym funkcja dworcowa jest zachowana, a pasażerowie mogą skorzystać z kursu bez podróży na Dworzec Lublin. Dla tych, którzy jadą na nowy dworzec z al. Tysiąclecia, w dalszym ciągu kursuje bezpłatna linia DL na trasie Dworzec Gł. PKS (al. Tysiąclecia) – Dworzec Lublin (ul. Dworcowa) – przekazuje ZTM Lublin.

Od poniedziałkowego poranka, przez cały tydzień, służby ZTM Lublin w rejonie starego dworca PKS będą udzielać ogólnej informacji pasażerom m.in. na temat nowych miejsc odjazdów w poszczególnych kierunkach. Ponadto przygotowana jest statyczna informacja pasażerska na stanowiskach i w rejonie starego dworca PKS. Równocześnie służby miejskie będą analizować natężenie ruchu w rejonie Ronda Dmowskiego i dostosowywać system sygnalizacji świetlnej do aktualnych warunków w tym rejonie.

W celu ułatwienia dojazdu pasażerów z dotychczasowego dworca przy al. Tysiąclecia na nowy Dworzec Lublin przy ul. Dworcowej 2, w dalszym ciągu kursuje bezpłatna linia DL na trasie Dworzec Gł. PKS (al. Tysiąclecia) – Dworzec Lublin (ul. Dworcowa). Pasażerowie mogą z niej korzystać do odwołania. Pojazdy tej linii zatrzymują się wyłącznie na dwóch przystankach – Dworzec Gł. PKS 02 (al. Tysiąclecia) i Dworzec Lublin 53 (ul. Dworcowa).

PRZECZYTAJ

Już jutro zostanie wdrożony w Lublinie drugi etap optymalizacji oferty przewozowej

36 komentarzy

  1. Uh ale przedwyborcza reklama połączona z propaganda

  2. wreszcie POrządek brawo Zuk , no dawać PISwskie trole ujadać PO utracie koryta

  3. Ocena: 0

    Ten dworzec i okolice jest tak obrzydliwy az mnie na wymioty zbiera,

    • Ocena: 0

      Ale twoja opinia nikogo nie obchodzi, tysiące ludzi mają inne zdanie. Jest super.

      • Ocena: 0

        Jeżeli obcowanie z menelami, kloszardami, cyganami, na rozdartych chodnikach i śmierdzących klopach to szczyt twoich ambicji to gratuluję :-))

        • Ocena: 0

          Byłeś i to widziałeś oczywście hahahahah? Tych cyganów zwłaszcza tak? Chyba masz błędne wyobrażenie o tym miejscu, to na 100%. Widzę, że szczytem twojej ambicji jest pisanie bez sensu komentarzy.

        • Ocena: 0

          POrządek POwski PO myśli łysego i jego bandy

    • Ocena: 0

      Za to poprzedni dworzec to była architektoniczna miasta. I to niemal w samym centrum miasta, w granicach Starego Miasta.
      Na temat nowego nie mam zdania – czy on pasuje, czy nie – może nie dało się lepiej. Ale przynajmniej sam dworzec, i ogólnie ten teren nie odbiega znacząco od wyglądu reszty centrum Lublina. Kilometry kw. zakostkowanego terenu, hektary parkingów, a na nich 2 uschnięte drzewka w donicach. A donice ustawione tak, żeby nie utrudniać wjazdu samochodem na chodnik.
      Jedyne co go odróżnia – to brak reklam. Jak na razie. Ale to długo nie potrwa. Minie kilka lat i do hektarów parkingów, dojdą hektary billboardów.

  4. Ocena: 0

    Komunikacja dla biedoty. Pozostałych stać na auta. Co prawda na takie nastoletnie, i bez miejsca postojowego, ale zawsze.

    • Ocena: 0

      Czego dla biedoty ? Sam mam auto kupione w salonie i mieszkam pod miastem, ale czasem mam sprawę w mieście i nie mam ochoty jechać autem, to korzystam ze zbiorkomu.

    • Ocena: 0

      Chętnie przesiadłbym się z prywatnego auta do cywilizowanej zbiorowej. Kiblowanie w korku przed Niemcami „ustawia” mnie na cały dzień. Tylko, że cywilizowanej zbiorowej nie ma i nikt nie przedstawia realnej propozycji zmiany.

  5. Już dawno ten cały syf pod zamkiem powinien być uprzątnięty. A przenosiny, trochę późno. A o wielkiej rewolucji jaka miała mieć miejsce w lubelskiej KM to lepiej nie przypominać. Nowy dworzec na tak, sposób zmiany – dno.

  6. Obywatel Lublina
    Ocena: 0

    Dziś stoję na przystanku przy Unii lubelskiej, co chwilę podjeżdżają Busy a z nich wychodzi chmara ludzi w stronę tysiąclecia, bus na nowy dworzec odjeżdża pusty:-D śmiech na sali

    • Ocena: 0

      Nie do końca śmiech na sali. Bo takie rozwiązanie ma dwa plusy, jeden że ludzie wysiądą sobie pod tarasami. A drugie ze jak ktoś wraca z Wrocka do Lublina, i jedzie do miasteczka pod Lublinem to nie szuka transportu pod zamek, tylko wsiada sobie na dworcu. Wilk syty i owca cała.

    • kronikidewelorozwoju
      Ocena: 0

      Rozwijacz znajdzie „rozwiązanie” – P0 prostu wkrótce cofnięta zostanie zgoda na korzystanie z przystanków ztm, albo busiarze otrzymają inną proP0zycję nie do odrzucenia, żeby zmusić ich do zrzucania „plebsu” wprost do MetroP0li-bubla bez opcji wsiadania/wysiadania gdziekolwiek indziej. „Sukces” zostanie prędzej czy później osiągnięty.

  7. Szczęśliwi jak cholera ludzie, że muszą teraz próbować dostać się do nowego dworca. Oczywiście w dużym mieście nikt na to nie wpadł aby był drugi dworzec no ale te kombinacje i działka po starym jest łakomym kąskiem.

  8. Wielkie utrudnienia podróżującym gdzie peło tam długi i dno.

  9. Czego łysy się nie dotknie to #####doli.

  10. Nie ma żadnego
    Ocena: 0

    A jakie teraz autobusy kursują na ten dworzec ze Świdnika.????? I o której ,bo zbliżają się wybory.?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo

Nauka i technologia