Sobota, 27 kwietnia 202427/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszyły przenosiny na nowy dworzec w Lublinie. Pierwsze kursy już odjechały (zdjęcia)

W poniedziałkowy poranek ruszył kolejny etap przenosin na Dworzec Lublin grupy blisko 50 przewoźników zamiejskich. Pierwsze kursy już odjechały do Opola Lubelskiego, Krasnegostawu, Chełma, Bełżyc i Kraśnika.

Trwają przenosiny dużej liczby przewoźników z dworca przy al. Tysiąclecia na Dworzec Lublin. Grupa blisko 50 przewoźników zamiejskich od dzisiaj będzie kursowała z nowego dworca.

– Dzień dobry w poniedziałek, nasze służby już udzielają informacji na starym dworcu PKS przy al. Tysiąclecia. Pamiętajcie, że od dzisiaj duża grupa przewoźników przeniosła się na Dworzec Lublin – poinformował rano Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

Podróżni mają do dyspozycji informacje szczegółowe o zmianach m.in. na stronie internetowej ZTM Lublin, jak również informacji tych udzielają pracownicy ZTM Lublin.

– Na starym dworcu PKS oraz na naszej stronie internetowej dostępny jest schemat przystanków pośrednich komunikacji zamiejskiej, dzięki którym funkcja dworcowa jest zachowana, a pasażerowie mogą skorzystać z kursu bez podróży na Dworzec Lublin. Dla tych, którzy jadą na nowy dworzec z al. Tysiąclecia, w dalszym ciągu kursuje bezpłatna linia DL na trasie Dworzec Gł. PKS (al. Tysiąclecia) – Dworzec Lublin (ul. Dworcowa) – przekazuje ZTM Lublin.

Od poniedziałkowego poranka, przez cały tydzień, służby ZTM Lublin w rejonie starego dworca PKS będą udzielać ogólnej informacji pasażerom m.in. na temat nowych miejsc odjazdów w poszczególnych kierunkach. Ponadto przygotowana jest statyczna informacja pasażerska na stanowiskach i w rejonie starego dworca PKS. Równocześnie służby miejskie będą analizować natężenie ruchu w rejonie Ronda Dmowskiego i dostosowywać system sygnalizacji świetlnej do aktualnych warunków w tym rejonie.

W celu ułatwienia dojazdu pasażerów z dotychczasowego dworca przy al. Tysiąclecia na nowy Dworzec Lublin przy ul. Dworcowej 2, w dalszym ciągu kursuje bezpłatna linia DL na trasie Dworzec Gł. PKS (al. Tysiąclecia) – Dworzec Lublin (ul. Dworcowa). Pasażerowie mogą z niej korzystać do odwołania. Pojazdy tej linii zatrzymują się wyłącznie na dwóch przystankach – Dworzec Gł. PKS 02 (al. Tysiąclecia) i Dworzec Lublin 53 (ul. Dworcowa).

PRZECZYTAJ

Już jutro zostanie wdrożony w Lublinie drugi etap optymalizacji oferty przewozowej

36 komentarzy

  1. Nie ma żadnego

    A jakie teraz autobusy kursują na ten dworzec ze Świdnika.????? I o której ,bo zbliżają się wybory.?

  2. A rozkłady są czy tak jak na starym; trafisz to jedziesz albo czekasz pół dnia?

  3. Brakuje tu odpowiedzi na jedno pytanie.
    Czy nieroby od fajek spod novej już się przeniosły?

  4. Przeniesienie przewoźników na nowy Dworzec Lublin to krok w dobrym kierunku, ale wymaga od podróżnych dostosowania się do zmian. Nowe miejsce odjazdów powinno przyczynić się do lepszej organizacji transportu miejskiego. Liczę, że wszystkie niezbędne informacje są dostępne dla pasażerów, aby uniknąć zamieszania i utrudnień.

    • kronikidewelorozwoju

      Wkrótce od podróżnych będzie wymagane takie „dostosowanie się”, aby wysiadali/wsiadali TYLKO na metroP0li-bublu, ale z pewnością w imię „rozwoju” chętnie poświęcą dodatkową godzinę na dojazd do centrum i z powrotem.

      • Jak widać są tacy, którzy mają nie tylko ograniczony umysł ale również obszar, po którym się poruszają.
        Centrum miasta zaczyna się dla nich i kończy przy straganach na terenie starego dworca.

      • Donaldo made in China

        Piechotą idzie się 20-30min max spacerkiem hehe

  5. mieszkaniec Lublina

    Ciekawie będzie jak zamkną do przebudowy Al. Unii Lubelskiej.

  6. Zróbcie w końcu porządek z nowym dworcem. Przenieście wszystkie busy, wprowadźcie prawidłowe rozkłady jazdy pokrywające się z tablicami na nowym dworcu, a nie co tydzień podajecie nowe newsy dotyczące kursowania komunikacji.
    Nawet w PRLu nie było takiego bałaganu.

    • „Pola” oczywiście, że w czasach PRL-u byłoby to nie do pomyślenia.
      A wiesz dlaczego?
      Bo nie byłoby sytuacji, że są różni właściciele dworców.
      Nie byłoby sytuacji, że są prywatne firmy (przewoźnicy), którzy zawierają umowy na korzystanie z dworców i przystanków.
      PRL-u nie ma ale ty Pola nadal myślisz tak, jakbyś była towarzyszką w tamtych czasach.
      Wysłałabyś ZOMO aby siłą zmusili i „przenieśli” prywatnych przewoźników.
      Nie zwracając nawet uwagi jakie, z kim i do kiedy mają umowy.

  7. Siepaczy z zetteem można by wyposażyć w pały, którymi laliby każdego, kto próbuje wysiadać na przystankach, zamiast kończyć podróż na Bizancjum MetroP0litalnym. W ten sposób „plebs” szybko nauczyłby się, że warto doceniać osiągnięcia Dewelo-Duce.

  8. Unii Lubelskiej zakorkowane. Zobaczcie co się dzieje na rondzie z flagą

    • „Robi” rozumiem, że pierwszy raz w Lublinie.
      Bo nie uwierzę, że ktoś posiadający rozum nigdy tam nie widział korków.

Dodaj komentarz

Z kraju