Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Już jutro zostanie wdrożony w Lublinie drugi etap optymalizacji oferty przewozowej

Przypominamy, że już jutro rozpocznie się kolejny etap przenosin znaczącej grupy przewoźników zamiejskich – przeniesienie zadeklarowało prawie 50 przewoźników. Dzięki temu pasażerowie z nowego dworca odjadą w takich kierunkach jak m.in. Opole Lubelskie, Poniatowa, Puławy, Nałęczów, Janów Lubelski, Kraśnik, Zamość, Krasnystaw, Tomaszów Lubelski, Chełm i wiele innych.

Dla pasażerów komunikacji zamiejskiej wsiadających i wysiadających w rejonie starego dworca PKS tzw. przystanki pośrednie, zostały udostępnione zespoły przystankowe komunikacji miejskiej. Schemat przystanków pośrednich komunikacji zamiejskiej w rejonie starego dworca PKS dostępny tutaj.

Służby ZTM Lublin udzielą informacji podróżnym

Od poniedziałkowego poranka, przez cały tydzień, służby ZTM Lublin w rejonie starego dworca PKS będą udzielać ogólnej informacji pasażerom m.in. na temat nowych miejsc odjazdów w poszczególnych kierunkach.

Ponadto przygotowana jest statyczna informacja pasażerska na stanowiskach i w rejonie starego dworca PKS. Równocześnie służby miejskie będą analizować natężenie ruchu w rejonie Ronda Dmowskiego i dostosowywać system sygnalizacji świetlnej do aktualnych warunków w tym rejonie.

Przystanki z podziałem na kierunek jazdy

1/ Dworzec Główny PKS 04:

Puławy, Nałęczów, Opole Lubelskie, Poniatowa, Kraśnik, Janów Lubelski, Bełżyce, Kurów, Kazimierz dolny, Chodel, Czesławice, Józefów, Łubki, Miłocin, Niedrzwica, Sobieszczany, Wąwolnica, Wojciechów, Wola Przybysławska, Warszawa, Modlin Lotnisko;

2/ Tarasy Zamkowe 03:

Chełm, Zamość, Krasnystaw, Tomaszów Lubelski, Dołhobyczów, Krasnobród, Józefów, Oleśniki, Milejów, Mełgiew, Świdnik, Trawniki;

3/ Plac Singera 03:

Łuków

4/ Tarasy Zamkowe 01 – przystanek przy tzw. „kosiarkach” do wysiadania

Bezpłatna linia na Dworzec Lublin

Bezpłatna linia DL

W celu ułatwienia dojazdu pasażerów z dotychczasowego dworca przy al. Tysiąclecia na nowy Dworzec Lublin przy ul. Dworcowej 2, w dalszym ciągu kursuje bezpłatna linia DL na trasie Dworzec Gł. PKS (al. Tysiąclecia) – Dworzec Lublin (ul. Dworcowa). Pasażerowie mogą z niej korzystać do odwołania. Pojazdy tej linii zatrzymują się wyłącznie na dwóch przystankach – Dworzec Gł. PKS 02 (al. Tysiąclecia) i Dworzec Lublin 53 (ul. Dworcowa).

Informacja o kursach

Aktualne informacje na temat rozkładów jazdy dla poszczególnych kierunków, w jakich realizowane są kursy z Dworca Lublin znajdziecie na stronie internetowej Dworzec Lublin oraz w informacjach kolportowanych indywidualnie przez przewoźników.

W skrócie. Co się zmieni?

🔴Uruchomione zostaną dwie zupełnie nowe linie o charakterze pospiesznym. Pierwsza z nich nr 301 połączy os. Poręba z ul. Daszyńskiego, a nr 302 os. Widok z Czechowem. Dotychczasowa linia nr 46 zyska nowy numer – 303, w celu uporządkowania grupy linii tzw. pospiesznych.

🔴W porozumieniu z gminą Świdnik, trasa linii nr 35 zostaje wydłużona do Dworca Lublin, tym samym do obsługi nowego dworca zostaje przypisana kolejna linia bezpośrednio obsługująca obiekt.

🔴Ponadto, na wniosek gminy Niemce linia 30 wybranymi kursami zostaje wydłużona do przystanku Majdan Krasieniński-sklep.

🔴Uruchomiona zostaje także nowa linia nr 28, która będzie kursować do Piotrowic.

🔴Pozostałe zmiany to zwiększenie liczby kursów na liniach 4, 24, 25, 44 i 74 wraz z korektą ich kursowania.

(Źródło: ZTM Lublin)

24 komentarze

  1. Tam sami zdrajcy

  2. Chyba statyczna nie statystyczna Panie Redaktorze!

  3. Już usprawnili. Na Unii Lubelskiej zakryli znaki podwyższające dozoloną prędkość do 70 km/h. Teraz na całej trasie obowiązuje pięćdziesiątka. Także uważajcie, nie jedźcie na pamięć

Dodaj komentarz